Sztuka

Wykłady na Łódź Design 2007

19 października (piątek) // 11-17.30 // Łódź Art Center, Tymienieckiego 3

Panorama polskiego designu (11.00-12.30)
Czesława Frejlich (2+3d) przedstawi projekty powstałe w zeszłym roku i zarysuje ich tło gospodarcze. Realizacje zostały wybrane przez samych projektantów, jako, ich zdaniem, najlepsze.
Bogna Świątkowska (Fundacja Bęc Zmiana) odpowie na pytania: dlaczego pewne projekty zostały w Polsce zrealizowane, a inne nie mają na to szansy? W jaki sposób instytucje niepaństwowe i fundacje mogą wspierać realizacje tych „niepopularnych" i „trudnych" projektów?
Hanna Kaniasta (Instytut Adama Mickiewicza) opowie o tym, w jaki sposób IAM promuje polskie wzornictwo za granicą i jakie są kierunki jego działań w przyszłości, przedstawi także najciekawsze projekty w kraju i zagranicą oraz ich odbiór.

Mechanizmy rynkowe projektant -producent - klient (13.00-15.30)
Anita Putkiewicz (Instytut Wzornictwa Przemysłowego)
Ewa Gołębiowska (Śląski Zamek Sztuki i Przedsiębiorczości) przedstawi przykłady współpracy producent - projektant (z klientem daleko w tle....).
Janusz Obtułowicz (Iker) Irena Krzywonos (Noti)
Przedstawiciele znanych producentów mebli opowiedzą o swoich doświadczeniach we współpracy z projektantami. Podpowiedzą, na co ma zwracać młody projektant, który chciałby z nimi współpracować.
Mikołaj Wierszyłłowski - znany polski projektant podzieli się swoim doświadczeniem we współpracy z producentami. Opowie, jakie zaszły zmiany w relacjach projektant-producent w ostatnim czasie.

Edukacja projektantów (16.30-17.30)
Anna Hrecka (ASP Gdańsk) - młoda projektantka opowie, w jaki sposób uczelnia przygotowuje młodych projektantów do współpracy z producentami.
Mariusz Włodarczyk (ASP Łódź) - opowie o dydaktyce współczesnego designu w kontekście przygotowania projektanta do funkcjonowania na rynku, ze szczególnym uwzględnieniem współpracy z przemysłem.

20 października (sobota) // godz. 16 // Łódź Art Center, Tymienieckiego 3

Tomek Rygalik / Dom Polski w Europie - znany polski projektant, który odniósł spektakularny sukces zagranicą, opowie o swoich doświadczeniach na zachodnim rynku. Na co dzien projektuje dla światowej czołówki, jak Moroso czy Artek, ale rowniez pracuje dla polskich firm, m.in. dla Ikera. Wyklada na Royal Collage of Art w Londynie i ASP w Warszawie.
Prezentacja Tomka Rygalika podsumuje dyskusje o Domu Polskim. Dowiemy się też jak polski design jest odbierany zagranicą i jak powinno sie go promować na zachodnich rynkach.

24 października (środa) // godz. 16-21 // Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna, ul. Targowa 61/63

AMG.net Internet Design Workshop
Projektowanie na potrzeby stron i systemów internetowych wymaga nie tylko kreatywności i warsztatu graficznego - dobre projekty wyróżniają się również klarownością przekazu, łatwością użycia i zrozumieniem środowiska technologicznego. Celem warsztatu jest zagłębienie się w proces tworzenia na potrzeby Internetu poprzez ćwiczenia praktyczne. Warsztat poprowadzą jedni z najbardziej doświadczonych twórców w tej dziedzinie w Polsce: Artur Urbański, Igor Szupluk i Filip Iwański.

Łódź Design 2007
www.lodzdesign.com
18-31 października
ul. Tymienieckiego 3, Łódź

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 12 pazdziernika 2007 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca