Sztuka

fresh&polish - młoda polska fotografia w Budapeszcie

EWA AXELRAD, PAWEŁ DZIEMIAN, JAROSŁAW GRULKOWSKI, KAMIL STRUDZIŃSKI, PIOTR ZBIERSKI
Młoda fotografia słowacka, czeska, węgierska i polska podczas Miesiąca Fotografii w Budapeszcie. Otwarcie już 30 października o godzinie 18. Na polską prezentację - „fresh&polish" - złożą się prace najmłodszego pokolenia fotografów, debiutujących na, nie tylko polskiej, scenie fotograficznej.

Wystawa „fresh&polish" to nie rewolucja, która wywróci do góry nogami historii, ale prezentacja kilku nowych, ciekawych nazwisk na polskiej scenie fotograficznej. I także chęć ucieczki przed tym, co ostatnio w polskiej sztuce najpopularniejsze i najbardziej promowane. Potrzeba znalezienia nieco innej perspektywy, poza współczesnym kanonem, która zakończyła się wyłowieniem nazwisk kilku młodych twórców - studentów lub absolwentów, którzy w świat fotografii wkraczają przede wszystkim z wysoką świadomością medium i jego możliwości, siebie jako artysty (bardziej niż fotografa) oraz przemian we współczesnej sztuce.

 

 

Wernisaż: 30.10.2008, godzina 18:00
Czas 30.10-30.11.2008
Miejsce: VAM Design Center, Király utca 26 (www.vamdesign.hu)
Organizator: Fotofestiwal - Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Łodzi, Łódź Art Center, Fotohonap - Month of Photography in Budapest
Współpraca: Instytut Polski w Budapeszcie

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 26 pazdziernika 2008 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca