Sztuka

Wystawa malarstwa Normana Smużniaka „Solarium”.

Galeria Miejska we Wrocławiu zaprasza na wystawę malarstwa Normana Smużniaka „Solarium".

 

Wystawa czynna będzie w terminie: 11.03.2009-25.03.2009

Wernisaż wystawy odbędzie się 11 marca 2009 r. o godzinie 17.00.

 

Malarstwo jest poznawaniem, to zadawanie pytań, wątpliwości i próby odpowiedzi. Poprzez materię obrazu można wnikać w głąb i oddalać się od dzieła. Używając indywidualnych środków wyrazu, tworząc i rozwijając własny język malarski można spoglądać na świat, emocje, zmysły z dystansu, ale też można podejmować próby wniknięcia w ów świat, poprzez swoiste dotknięcie skali mikro. Otwierają się wtedy nowe przestrzenie , często niedostrzegalne z pozycji naturalnego, codziennego oglądu rzeczywistości.

 

„Solarium" to wystawa skomponowana z dwóch części. Pierwsza z nich to obrazy na płótnach namalowane techniką olejno - żywiczną, druga zaś, to prace na kartonach z wykorzystaniem różnorodnych technik (akryl, tusz , pastel tłusty...). Oleje są z pozoru poukładane, przyciągają wzrok zdyscyplinowaniem i specyficzną zmysłowością. Kartony oddają bardziej naturalną ekspresję malarską. Ich materia wraz z brzmieniem koloru staje się niejednokrotnie dramatycznym przekazem. Z pozoru są to dwa światy w pewien sposób doskonale uzupełniające się- tak jak świat galerii, w której są eksponowane i świat ulicy na zewnątrz, za szybą witryny. Jak świat malarstwa i świat codzienności muszą żyć w specyficznej, przedziwnej symbiozie. Chęć poznania, obcowania z obrazami często jest momentem ucieczki widza od świata ulicy, chwilą spojrzenia z dystansem na rzeczywistość. Taką wystawą jest właśnie „Solarium".

 

Norman Smużniak

Norman Smużniak ur.1969 r. Studiował malarstwo w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu w pracowni profesora Andrzeja Klimczaka-Dobrzanieckiego. Dyplom z wyróżnieniem w 1996 r. Stypendysta Ministra Kultury i Sztuki. Obecnie adiunkt w pracowni profesora Dobrzanieckiego w ASP we Wrocławiu i w Uniwersytecie Zielonogórskim w Instytucie Sztuk Pięknych. Od 2008 roku z-ca dyrektora I.S.P. U.Z. w Zielonej Górze. Autor około 20 indywidualnych i uczestnik 40 zbiorowych ekspozycji (Polska, Niemcy , Szkocja, Francja,Turcja, Czechy).

 

od: 11 marca 2009, 17:00
do: 25 marca 2009 Wrocław

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 26 lutego 2009 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca