Sztuka

Wystawa prac studentów ASP i koncert Pensão Listopad

 

Pensão Listopad
Pensão Listopad to duet, który rozpoczął wspólne granie w 2007 (JOÃO E CAMII). Na początku współpracy instrumentarium zespołu ograniczało się do gitary elektrycznej (João T. de Sousa) i zestawu perkusyjnego (Kamil Radek) preparowanych wedle potrzeb i inwencji twórczej artystów. W miarę rozwoju współpracy pojawiły się nowe instrumenty, między innymi akordeon, gitara akustyczna i wokal. Oryginalne i niepokojące dźwięki wniosło brzmienie wiolonczeli (Katarzyna Wrona). W muzyce Pensao Listopad można dostrzec inspiracje folklorem portugalskim i polskim, jazzem (Don Cherry, Ellery Eskelin, Sun Ra), klasyką (barok, muzyka XX wieku), elektroniką (Autechre, Aphex Twin), a także muzyką etniczną. W lutym 2009 zespół zadebiutował płytą „Concerto Dentrum” (Antena Krzyku).


"Tworzą hybrydalną muzykę, na którą składa się wiele mniej lub bardziej nowoczesnych wpływów, dominuje jednak portugalski folk i muzyka improwizowana. Album jest interesująco zinstrumentalizowany (gitara akustyczna, wiolonczela, perkusja, akordeon, śpiew, a także tongue drums i sansula), ma łagodne brzmienie. Nie brakuje mu jednak temperamentu, objawiającego się choćby w miejscami intensywnym rytmie, w tych udramatyzowanych partiach i w radosnych momentach. " (Joanna Wojdas, Polityka)

 

 "Polsko-portugalski zespół łączy żywiołową dynamikę ciepłego południa Europy z naszą narodową nieprzewidywalnością i zmiennością nastrojów. (...) Czasami można odnieść wrażenie, że każdy gra coś niepasującego do reszty, a to w sumie daje niesamowity efekt." (Krzysztof Kowalewicz, Gazeta Wyborcza) "Nie jest to łatwa propozycja - ci, którzy jednak wgłębią się w utwory tria, - odkryją w nich bogactwo zaskakująco zestawionych dźwięków, melodii i harmonii.” (Dziennik Polski / Kraków) 

 

www.myspace.com/pensaolistopad


 

Koncert połaczony jest z wystawą prac malarskich i fotograficznych trójki studentów wrocławskiej ASP:

 

 
Sandra Rzeszutek:

"Jestem studentką drugiego roku malarstwa w pracowni dr hab. Waldemara Kuczmy i ad. Bogny Kozery-Radomskiej. Zajmuję się malarstwem olejnym na płótnie. Prace są wyrazem moich emocji i przeżyć, notatkami przefiltrowanymi przez wyobraźnię, których odrębny nastrój buduje bardzo ważny dla mnie kolor."

Anna Zagórska:

"Najbardziej lubię malować otaczającą mnie rzeczywistość. Wtedy mogę wgłębiać się w relacje kolorystyczne, walorowe i przenosić to, co widzę na papier lub płótno. Na wystawie zaprezentuję pejzaże i martwe natury."

Paweł Studzienny:

"Wyrażam siebie zazwyczaj przez niekonwencjonalne podejście do tematu. Patrzę na świat kadrem. Zaprezentuję dwie serie zdjęć: "autoportrety" i "kampanię na rzecz potrąconych zwierząt"."


14 marca 2010, 18:00 Klub Formaty, Wrocław

Patronat medialny:
Wywrota


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 1 marca 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca