Sztuka

Przenikanie / Fotografie Piotra Pietrygi / koncert zespołu Pensão Listopad

Piotr Pietryga fotografuje nieustannie od 7 lat. Zajmuje się głównie portretem, aktem

i fotografią  uliczną. Akt w jego twórczości to gra formy, jaką tworzy w kadrze ludzkie ciało. Starając się przełamać konwencję aktu kobiecego artysta nie skupia się na ukazaniu piękna, lecz tworzy prace, w których główną rolę odgrywa konstrukcja.  

Faktura, kształt, światło, delikatność linii, harmonia, skupienie to cechy, które charakteryzują zdjęcia Pietrygi. Dzięki estetyce opartej na prostocie są one subtelne

i pozostawiają  pole do indywidualnej interpretacji. 

Cykl pt: „Przenikanie” poświęcony jest tajemnicy spotkania i mieszania się dwóch światów - kobiety i morskich głębin. Wybór nieprzypadkowy - obydwa światy są piękne, tajemnicze i nieosiągalne. Seria dziewiętnastu zdjęć eksponowanych na wystawie jest odkrywaniem kobiety, jako istoty delikatnej i pełnej tajemnic. Proces ten owocuje melancholią wyczuwalną w surowych, a zarazem tak lirycznych zdjęciach. Cała seria została wykonana techniką analogową za pomocą aparatu średnioformatowego. 

Strony artysty:

http://plfoto.com/180452/autor.html

http://nieustannie.digart.pl/ 

Wernisażowi będzie towarzyszył koncert zespołu Pensão Listopad.  

Pensão Listopad to trio mające swój początek w polsko-portugalskim duecie gitary

i perkusji (JOÃO E CAMII) powstałym w 2007 roku. Na początku współpracy instrumentarium zespołu ograniczało się do gitary elektrycznej (João T. de Sousa)

i zestawu perkusyjnego (Kamil Radek) preparowanych wedle potrzeb i inwencji twórczej artystów. W miarę rozwoju współpracy pojawiły się nowe instrumenty, między innymi akordeon, gitara akustyczna i wokal. Joao e Camii otrzymali zaproszenie od wytwórni Merzbau Records (Lizbona) do wydania płyty, co miało bezpośredni wpływ na potrzebę zmiany brzmienia. Efektem tego było dołączenie do składu wiolonczeli (Katarzyna Wrona). W muzyce Pensao Listopad można dostrzec inspiracje folklorem portugalskim

i polskim, jazzem (Don Cherry, Ellery Eskelin, Sun Ra), klasyką (barok, muzyka XX wieku), elektroniką (Autechre, Aphex Twin), a także muzyką etniczną. 

Skład:

João Teixeira de Sousa - guitars, viola braguesa, voz 
Kamil Radek - drums, accordeon, vocal, djambé, bells, tongue drum 
Katarzyna Wrona - cello, sansula 

Strona zespołu: http://www.myspace.com/pensaolistopad 
 

Patronami medialnymi wystawy są portale: Plfoto.com, Obiektywni.pl, OnePhoto.net, tuWroclaw.com, G-punkt.pl, PIK.wroclaw.pl. Sponsorem materiałowym jest sklep fotograficzny fotograf-sklep.pl. Pozostałymi Sponsorami są: Producent  fotoalbumów i fotoksiążek Digitalalbum.pl oraz Drukarnia Grafit
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

25 maja 2010, 18:00 Firlej, ul. Grabiszyńska 56, Wrocław, www.firlej.wroc.pl Wstęp wolny Wystawa otwarta do 25.06.2010 r.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 13 maja 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca