Sztuka

Nagrody w dziale „Sztuka” przyznane!

Redakcja Portalu Wywrota.pl zapowiada również, że w najbliższych dniach zostanie ogłoszony konkurs fotograficzny pt. „Magia szczegółu”. Aktualnie opracowujemy regulamin konkursu.

 

 

W dziale Sztuka portalu Wywrota.pl znaleźć można prace graficzne i fotograficzne Artystów Amatorów ale i Osób zajmujących się tworzeniem swoich dzieł zawodowo. Poziom prac jest zróżnicowany, wiele dzieł tutaj prezentowanych śmiało można jednak wystawiać w szanujących się galeriach sztuki. Redakcja Portalu Wywrota.pl postanowiła nagrodzić najciekawsze prace i opublikować je na głównej stronie naszego serwisu.

 

Nagrodę za całokształt twórczości przyznano Autorce o pseudonimie Black Velvet :

Jej prace znaleźć można tutaj: http://www.wywrota.pl/db/image/so,descend,sb,data_przyslania,user_id,45143


Nagroda to: książka Wojciecha Nowickiego „Dno oka. Eseje o fotografii”, [Wyd. Czarne, Wołowiec 2010] oraz płyta „Biały wiodący wiatr” Piotra Rachonia.

 

Nagrody za prace „najpiękniej i najciekawiej mówiące o uczuciach i emocjach” przyznano:

Kasi Czyżewskiej za pracę pt. „a potem śnią się tylko utraty, ubytki”

Jak napisał w uzasadnieniu Opiekun działu Sztuka, Grzegorz Cezary Skwarliński: Ta fotografia może mieć tyle znaczeń ile oglądających. Zabałaganiony kadr i fotografowany „przedmiot” wprowadzają niepokój, swoiste „rozedrganie”. Tytuł może kierować myśli ewentualnych odbiorców ku jakimś bliżej nieokreślonym koszmarom. Daje się tu odczuć nieuchronność przemijania i związana z nią bezsilność.

Od siebie dodam, że fotografia Kasi zawiera w sobie nutę subtelnego i ekscytującego erotyzmu, zawierającego jakieś niepokojące pęknięcie (wynikające nie tylko z  tego, że przedmioty te do złudzenia przypominają ciała ludzkie ale i z samego ustawienia przedmiotów), dzięki czemu magnetyzuje oko odbiorcy i zastanawia.

Nagroda:  Płyta Ojcom i matkom wbrew – piosenki Kurta Weilla oraz książka Jak pięknie wyglądać nago autorstwa J. Axen i L. Phillips [Wydawnictwo Varsovia 2010].

 

Wyróżnienia otrzymali również:

Pan Krzysztof Bagorski za pracę plastyczną pt. Tęsknota, której reprodukcja znajduje się w naszej galerii pod linkiem: http://www.wywrota.pl/db/image/12534_tesknota_krzysztof_bagorski.html

Pracę tę wytypowała Opiekunka działu Sztuka – Pani Mirella Ulbrych

Pan Marcin Sz. za pracę bez tytułu znajdującą się pod linkiem: http://www.wywrota.pl/db/image/11185__marcinsz.html

Wyboru dokonała Pani Małgorzata Brzoza, pisarka i numerolożka, która ufundowała nagrody dla wyróżnionych Artystów. Są to zestawy w skład których wchodzą: płyta Piotra Rachonia Biały wiodący wiatr oraz książka Słownik uczuć i emocji Małgorzaty Brzozy i  Piotra Rachonia , Wydawnictwo KOS, Katowice 2005.

 

Wszystkim Nagrodzonym Redakcja Portalu Wywrota.pl Serdecznie Gratuluje!!!

Nagrody zostaną przesłane Laureatom pocztą.

Jednocześnie zachęcamy do zamieszczania prac graficznych i fotograficznych w galerii naszego Portalu. Najciekawsze z pewnością będą nagradzane.

Redakcja Portalu Wywrota.pl zapowiada również, że w najbliższych dniach zostanie ogłoszony konkurs fotograficzny pt. Magia szczegółu. Aktualnie opracowujemy regulamin konkursu.

 

Redaktor prowadzący – Paweł Kaczorowski

 

Strona autorska Fundatorki nagród, Pani Małgorzaty Brzozy: http://www.numerolog.net/

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 Zdjęcia


Redakcja

Redakcja

24 z Internetu
7705 artykułów 1719 tekstów 66 komentarzy
Wywrota.pl to interdyscyplinarny serwis społecznościowy zajmujący się kulturą. Jest jednym z pierwszych portali kulturalnych w polskim Internecie – działa od 1998 roku. W tym czasie otrzymał wiele prestiżowych nagród, m.in.: Papierowy Ekran…


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
Mirella Ulbrych
Mirella Ulbrych 11 lipca 2010, 12:40
Serdecznie gratuluję zwycięzcom:)
Grzegorz Cezary Skwarliński
Grzegorz Cezary Skwarliński 16 lipca 2010, 12:11
ja też :)
przysłano: 9 lipca 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca