Sztuka

Anatomia Miasta i koncert Suture Navigator!

WSTĘP WOLNY!!!

 

Anatomia Miasta -
wernisaż Aleksandry Licimińskiej
i koncert Suture Navigator

 


Aleksandra Licimińska - historyk sztuki, architekt krajobrazu, fotograf z zamiłowania i potrzeby ducha. Poszukuje własnego stylu w fotografii, ostatnio zafascynowana geometrią w architekturze i klimatem industrialnym. Miłośniczka sztuki i kultury japońskiej.

Zdjęcia prezentowane na wystawie są częścią dorobku, która obrazuje fascynację autorki architekturą Wrocławia. Wydobywając z niej poszczególne fragmenty, stara się uchwycić tętniące w niej życie, tytułową anatomię miasta, wnętrzności, tkanki, szkielety, struktury. Niejednokrotnie fragmenty architektury układają się w geometryczną abstrakcję, obrazy formalne, skupiające się na kompozycji linii, rytmu, form, brył, światła

 

 

 

Suture Navigator (Ambient / Eksperymentalna / Muzyka elektroniczna na żywo) -
W dwóch trzecich Wrocławski, w jednej trzeciej Łódzki projekt łączący działania muzyczne i video art, powołany do życia na początku 2007 roku. Terytorium twórczych poszukiwań składu to obrzeża gatunków określanych jako ambient, abstract electronic i minimal music.

Propozycja Suture Navigator to dźwiękowe przestrzenie o gęstej, nasyconej fakturze, charakteryzujące się wielowątkowością zdarzeń brzmieniowych i oszczędnym wykorzystaniem struktur rytmicznych. Twórcze strategie i założenia formacji mogą kojarzyć się z obszarami penetrowanymi z jednej strony przez klasyków niemieckiej sceny elektronicznej i kraut rocka lat siedemdziesiątych, z drugiej budzą skojarzenia z nowoczesną elektroniką spod znaku lo-fi, a także muzyką współczesną.

 

Materiał muzyczny, w czasie występów na żywo w większości improwizowany, powstaje przy użyciu zarówno instrumentarium elektronicznego (stare, analogowe i cyfrowe procesory dźwięku, syntezatory analogowe i cyfrowe systemy modularne), jak i akustycznego (spreparowane brzmienie skrzypiec) oraz innych technik, opierających się na zastosowaniu źródeł dźwięku takich jak szpulowy magnetofon reporterski, analogowe dyktafony czy zabytkowe odbiorniki radiowe.

 

www.myspace.com/suturenavigator

 

Organizator: Wrocławski Klub Formaty,

www.wkformaty.pl

22 stycznia 2011, 19:00 Wrocławski Klub Formaty ul. Samborska 3-5

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 26 sierpnia 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca