Sztuka

ART INN czyli Targi Sztuki

 

W dniach 26-27.03.2011 w nowej warszawskiej przestrzeni postindustrialnej 8 Dzień Tygodnia odbędą się ART INN - Targi Sztuki.

ART INN to alternatywa dla sprzedaży galeryjnej, połączenie wydarzenia kulturalnego z promocją artystów. Otwarta formuła Targów pozwoli pokazać swoje prace ciekawym twórcom, którzy nie do końca odnajdują się w tradycyjnych galeriach.

 

Warszawa, tonąca w morzu garażowych sprzedaży, bazarów rękodzieła i second-handowych wymian aż się prosi o miejsce, gdzie sprzedaje się prace artystyczne - ale właśnie: dzieła sztuki z prawdziwego zdarzenia. Organizatorzy ART INN: Stowarzyszenie Hokuspokus oraz Nowa Mina Kultury postanowili stworzyć nową formułę, łączącą galerię z targiem. Idealnym miejscem jest nowa artystyczno-klubowa przestrzeń Ósmy Dzień Tygodnia.

W ostatni weekend marca, przez 2 dni w godzinach 12:00-18:00 w klubie przy Czerskiej 12 swoje prace przy dźwiękach muzyki elektronicznej kolektywu MustNotSleep oraz FatAla zaprezentują odważni artyści. Pewnego rodzaju wyzwaniem będzie dla nich wpasowanie się w postindustrialną przestrzeń, oznaczające odcięcie od białych ścian galerii i zatonięcie w artystycznej atmosferze, podkręcanej przez występy performerów różnych dziedzin sztuki. Na ART INN może zgłosić się każdy – zapisy prowadzone są mailowo pod adresem: artinn.targowisko@gmail.com do 15.03. Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość selekcji prac; zostanie przyjętych około 50 artystów.

Dla widzów – potencjalnych klientów, 8 Dzień Tygodnia stanie się w ten wyjątkowy weekend artystyczną mekką. Będzie można oglądać i kupować dzieła sztuki, zwiedzać, słuchać muzyki, oglądać video art. Do dyspozycji wystawców i gości będzie też kawiarnia i bogato wyposażony bar. ART INN to w założeniu wydarzenie cykliczne. Organizatorzy zapowiadają urozmaicenie formuły w przyszłości również o inne elementy powiązane ze sztuką współczesną. Info o pełnym programie wkrótce.

 

 

Więcej informacji:

Anna Maria Żurek

Koordynator

tel.: 667 333 232

artinn.targowisko@gmail.com

www.artinn.tumblr.com


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 13 września 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca