Sztuka

Projekt artystyczny „Workshop"

Fotografie z cyklu „Workshop” to - jak twierdzi artysta - "pokazanie pomieszczenia lub budynku, będącego miejscem gromadzenia narzędzi i maszyn niezbędnych do produkcji lub naprawy. Przed uprzemysłowieniem gospodarki, był on jedynym miejscem produkcji wszelkiego rodzaju dóbr”.

Wystawa fotografii Bogumiła Strzałki ma ma celu zwrócenie uwagi na fakt, że warsztat to nie tylko miejsce ale przede wszystkim symbol prawdziwego mężczyzny. Miejsce z marzeń każdego małego chłopca, pełne schowków, pudełek i narzędzi, których prze

znaczenie jest tajemnicą To także miejsce, w którym ojciec przekazywał swojemu synowi własne umiejętności i tym samym dla chłopca stawał się bohaterem. Taki symboliczny warsztat, zapomniany, zwyczajny i odchodzący w przeszłość, stał się inspiracją do stworzenia projektu „WORKSHOP”.

 

Bogumił Strzałka - rocznik 81', absolwent Krakowskich Szkół Artystycznych Wydziału Kreatywnej Fotografii. Fotografią interesuje się od zawsze, na początku była ona dla niego tylko narzędziem dokumentacji życia, obecnie jest jego największą pasją i narzędziem kreowania rzeczywistości. Otaczający świat jest według niego przestrzenią pełną nie odkrytych miejsc, zapomnianych obrazów i nienazwanych emocji. Wszystko to dostrzega i utrwala na swoich fotografiach. Uczestnik konkursów fotograficznych, autor wystawy „W ramach rzeczywistości” w 2008 r.

 

Wystawa czynna 8

. lipca - 31. sierpnia 2011, Dwór Czeczów, ul. Ks. Popiełuszki 36, Kraków

 

wiecej na http://www.dworczeczow.pl


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 29 grudnia 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca