Sztuka

Konkurs fotograficzny - Katowice w obiektywie 2011

Sukces ubiegłorocznej, pierwszej edycji konkursu fotograficznego, odbywającego się pod hasłem „Katowice w obiektywie” zachęcił nas do jego ogłoszenia i w tym roku. W organizację znów włączył się Związek Polskich Artystów Fotografików Okręg Śląski, którego członkowie okiem profesjonalisty spojrzą na zgłaszane prace. 

 

W tym roku tematem fotograficznych zmagań uczyniliśmy kulturę, wszechobecną w Katowicach ze względu na zmagania miasta o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Konkursowe prace przedstawiające postać, wydarzenie lub miejsce można nadsyłać do 14 września. Zdjęcia w formie cyfrowej można zgłaszać mailem, pocztą tradycyjną bądź osobiście (szczegóły w regulaminie dostępnym na www.katowice.eu oraz w Centrum Informacji Turystycznej przy Rynku 13). Do fotografii należy dołączyć oświadczenie (w przypadku zgłoszenia mailowego dopuszczamy skany oświadczeń); jego brak uniemożliwia udział w konkursie. 

 

Spośród wszystkich nadesłanych prac komisja składająca się z przedstawicieli Miasta i ZPAF-u zakwalifikuje do konkursu 60 najciekawszych, które zostaną zamieszczone na stronie www.katowice.eu i poddane opinii internautów. Każdy swoją opinię o fotografiach będzie mógł wyrazić od 3 do 31 października. 
25 prac z największą liczbą głosów trafi na grudniową wystawę w galerii ZPAF-u. Komisja natomiast, spośród 60 zakwalifikowanych do konkursu prac, wybierze 12, które nie tylko pojawią się na wystawie, ale przede wszystkim znajdą się na kartach przyszłorocznego kalendarza. 

 

Wszystkich rozważających udział w drugiej edycji konkursu niech przekona fakt, że najlepsze zdjęcia z pierwszej edycji nie zalegają w archiwach Urzędu Miasta. Tuż po zakończeniu wystawy w Galerii „Katowice”, zostały przekazane do Miejskiego Domu Kultury „Południe”, gdzie można było je oglądać przez kilka tygodni. W maju natomiast przekroczyły granice kraju. Podczas Dni Polsko-Czeskich w Ostrawie były eksponowane w tamtejszym magistracie.

 

Oświadczenie

Regulamin Konkursu


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 3 lutego 2011 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca