Sztuka

Konkurs fotograficzny „Moja przestrzeń”

Masz swój własny świat – bezpieczną przystań, do której „uciekasz” gdy wydaje Ci się, że problemy  Cię przerastają? Chcesz podzielić się tą przestrzenią z innymi? Jesteś miłośnikiem fotografowania? Zrób zdjęcie i wygraj cenne nagrody w konkursie organizowanym przez Fundację ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych. Konkurs to jedna z wielu inicjatyw podjętych w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Nie uciekaj” zainaugurowanej podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka Zaginionego.

 

Co roku ucieka z domu ponad 5 000 młodych ludzi. Uciekają bo czują, że wyrasta przed nimi mur niezrozumienia. Wydaje im się, że otacza ich bezradność i strach, co w rzeczywistości uniemożliwia dostrzeżenie innych rozwiązań. Często zdarza się tak, że dorośli nie potrafią pomóc swoim dzieciom, nie rozmawiają o ich problemach i potrzebach, nie udzielają wsparcia w trudnych sytuacjach, ograniczają możliwość wypowiedzi i autoekspresji. Młodzież ucieka, ponieważ chce poczuć się niezależna i wolna. Chce przeżyć przygodę, poczuć się bohaterem własnego filmu. Niestety nie myśli o konsekwencjach takiej ucieczki,  o jej groźnych a nawet tragicznych skutkach.

 

Konkurs „Moja przestrzeń”, kierowany jest do ludzi młodych - gimnazjalistów, uczniów szkół średnich i studentów, którzy podejmą wyzwanie i za pomocą fotografii zaprezentują własne pomysły związane z ich przestrzenią, czyli: swoje życie, pasje, plany życiowe, to co zajmuje, intryguje, bądź to co denerwuje, budzi sprzeciw. Tytułowa przestrzeń, kreowana przez uczestników konkursu, ma przedstawiać alternatywę dla ucieczki.

 

„MOJA PRZESTRZEŃ” - Jak pokazać moją przestrzeń? Każdy uczestnik może wysłać maksymalnie
3 fotografie
(kolor, sepia, czarno-białe, format: JPG lub TIF), które będą oceniane pod kątem powiązania zdjęcia z przesłaniem konkursu, oryginalności, jakości, kreatywności. Uczestnik może użyć aparatu cyfrowego, analogowego, czy też telefonu komórkowego itp. Możne również przerabiać zdjęcia
w dowolnych programach graficznych. Fotografie należy przesyłać za pośrednictwem formularza rejestracyjnego znajdującego się na stronie www.nieuciekaj.pl w zakładce KONKURS. Na prace czekamy do 10 września.

 

Zgłoszone projekty będą oceniane przez Jury:

 

  • Lidia Popiel, fotograf, dziennikarka, wykładowca w Warszawskie Szkole Filmowej
  • Michał Glinicki, fotograf, wykładowca w Warszawskiej Szkole Filmowej, członek Związku Polskich Artystów Fotografików
  • Marcelina Kurzawa, Telekomunikacja Polska – sponsor kampanii „Nie uciekaj”
  • Anna Dziurka, Prezes Zarządu Fundacji ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych

 

 

Wśród najlepszych projektów Jury przyzna nagrody:

 

  • NAGRODĘ GŁÓWNĄ – aparat fotograficzny o wartości  3 000 PLN
  • 3 WYRÓŻNIENIA – nagrody rzeczowe o wartości 500 PLN każda

 

Jury zastrzega, że może dokonać  innego podziału nagród.

 

12 września na stronie www.nieuciekaj.pl zostaną umieszczone wszystkie nadesłane prace konkursowe spośród których internauci wybiorą laureata a tym samym zostanie przyznana „Nagroda Internautów”. Zwycięzca otrzyma nagrodę – niespodziankę od Fundacji ITAKA.

 

Patronem merytorycznym konkursu jest  Warszawska Szkoła Filmowa.

Patronat medialny nad wydarzeniem objął magazyn FineLife, Victor Gimnazjalista, Dziewczyna, Popcorn oraz portal studentnews.pl.

 

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do dnia 31 października 2011 roku. Szczegółowy regulamin oraz dodatkowe informacje dostępne są na stronie www.nieuciekaj.pl (zakładka KONKURS). 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 10 lutego 2011 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca