Sztuka

Wystawa fotografii Anny Bodnar

W październiku galeria sztuki RYNEK 7 w Andrychowie, zaprasza na  wystawę fotografii bielskiej artystki Anny Bodnar zatytułowaną "Face-off" .
 
 
Wernisaż obędzie sie 7 października o godzinie 18:00.
Wystawa trwac będzie do końca października 2011. 
 
  
ANEKS do wystawy:
Dodatkowo prace Anny Bodnar będzie można zobaczyć w witrynach restauracji "Bracia" przy ul. krakowskiej 130 w Andrychowie. 
 
 
Anna Bodnar z  wykształcenia jest filologiem oraz grafikiem komputerowym. Obecnie również współwłaścicielką agencji reklamowej Matylda Projekt. Fotografuje od paru lat. W marcu 2008 została członkiem ZPAF, a w styczniu 2011 roku członkiem Royal Photographic Society.

O sobie:”Odkąd pamiętam interesuje mnie sztuka wizualna, gdyż często przekazuje więcej niż słowa. Przez całe życie szukałam artystycznego sposobu wyrażenia siebie. To, co robię to moja pasja, to niechęć do "plastikowego" świata. Źródłem inspiracji jest dla mnie życie codzienne jak również literatura piękna. Do swoich prac mam bardzo emocjonalny stosunek, ponieważ w dużej mierze wyrażają mnie. W swojej twórczości posługuję się fotografią oraz różnymi programami do obróbki grafiki. Fotografia bardzo często jest dla mnie materiałem wyjściowym i wykorzystuję ją do kreowania własnej rzeczywistości.”
 
 
 
O fotografiach Anny Bodnar pisze Kamila Dworniczak (Galeria Prospero, Lublin):

  • Ciało kobiety - niemal namacalne, erotyczne, ukazane z wnikliwą czułością i ostrością spojrzenia. Wymykające się fizycznym i społecznym ograniczeniom. Wychodzące z utartych ról. Niejednokrotnie storturowane, odrzucone, w dekonstrukcji. Zawsze surowe i autentyczne.
  • Autoportret - introspekcja, ciągłe poszukiwanie tożsamości i prawdy. Wysnute z wnętrza emocje. Przestrzeń nieustannej metamorfozy. Bunt wobec śmierci - oswajanie nieuchronnego.
  • Opowieść - istnienie w świecie bez-czasu, na pograniczu snu i wolnej gry imaginacji. Efemeryczne zdarzenie zawieszone między niepokojącym "przed" i niejasnym "po". Druga strona lustra.

Te trzy elementy budują obraz prawdziwie fascynujący, wielowymiarowy, którego artystycznym tworzywem jest kobiece ciało, obliczem - psychika artysty, a scenerią - nieskończona przestrzeń wyobraźni. […]


Wystawa towarzyszy I Andrychowskiemu Festiwalowi Kobiet , organizowanemu 16 października 2011 roku przez Andrychowskie Stowarzyszenie Twórców Kultury ASTEK.
Wiecej informacji na stronie galerii kliknij TUTAJ >> 

 

 

 

Patronat medialny:
Wywrota


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 26 września 2011 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca