Sztuka

Wystawa Dominika Jasińskiego

29 X 2011r godz.14:00, Galeria Maya, Żeglarska 18, Toruń.

Wystawa obejmuje 8 prac malarskich Dominika Jasińskiego absolwenta Wydziału Grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. W skrócie są to barwne przedstawienia portretowe w większości osób znanych z ekranów TV i teatru.


Wystawa będzie trwać od 29 X do 15 XII 2011.
Wernisaż: 29 X 2011r godz.14:00, Galeria Maya, Żeglarska 18, Toruń

 

Prace Dominika Jasińskiego będzie można oglądać w Maya przez cały listopad, aż do połowy grudnia.W galerii pojawią się barwne portrety znanych postaci polskiego kina i nie tylko ...

Dominik portretuje aktorów i aktorki z całego świata, jak również futbolistów, reżyserów, inżynierów... a więc po prostu ludzi. W każdym znajduje ciekawą wartość, ale z zawodem aktora jest Mu łatwiej:


Traktuję twarz jako tworzywo. Myślę, że aktor z racji wykonywanego zawodu jest już wdzięcznym tematem do portretowania - nabiera dystansu do swojego ciała, pracuje nim. Podobnie i ja nabieram dystansu do modela co pozwala mi odciąć się od chęci idealnego przedstawienia twarzy i skupić na moich myślach, które z daną twarzą wiążę
- mówi Dominik.


Dodatkowo z kinem i teatrem jest blisko od dawna dzięki rodzinie :
Moja matka chrzestna jest reżyserem i choreografem. Z pewnością miłość do teatru mam po niej. Zaszczepiła we mnie chęć poznania tego świata, a potem już sam chciałem w ten świat wejść. Teatr jest dla mnie magią i kufrem skarbów. Nie ma dna - zawsze znajdzie się nowa inspiracja. Zakulisowe zakamarki, zapach teatru od kuchni, jego mrok i tajemnica - bardzo mnie to pociąga.

 

Portrety namalowane przez Dominika autentycznie i szczerze cieszą oko. Są pełne szczerej radości, kipią życiem i stanowią nie lada gratkę dla wielbicieli nawiązań do secesji.
Próbka twórczości Dominika na stronie galerii Maya:

http://www.mayagaleria.com/galerie-artystow/dominik-jasinski.html

Galeria i Pracownia Malarstwa Maya
Żeglarska 18
Stare Miasto
87-100 Toruñ
tel.56 64 000 59
kom.691 042 032
www.mayagaleria.com
kontakt@mayagaleria.com


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 11 kwietnia 2011 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca