Sztuka

Łódź. Wystawa w Galerii "In Blanco"

Zapraszam do Bałuckiego Ośrodka Kultury "Lutnia" do Galerii "IN BLANCO" w Łodzi na wystawę Judyty Julii Białkowskiej - papier, malarstwo, monotypia, miniatury i Waldemara Dąbrowskiego - malarstwo, grafika komputerowa.

Otwarcie wystawy odbyło się 14 października o godzinie 18:00.

Prace można oglądać do 16 listopada 2011
Bałucki Ośrodek Kultury "Lutnia", Galeria "IN BLANCO", Łódź, ul. Łanowa 14

 

Judyta Julia Białkowska
judytabialkowska@wp.pl

Urodziła się 17 maja 1967 roku. Ukończyła studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych we Wrocławiu na Wydziale Malarstwo, Grafika i Rzeźba w Pracowni Malarstwa prof. Stanisława Kortyki i Pracowni Grafiki Warsztatowej prof. Haliny Pawlikowskiej. Dyplom uzyskała w 1995 roku.
Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, grafiką i ilustracja do książek dla dzieci.
W sferze zainteresowań twórczych przeważa u niej obserwacja natury. Na pozór abstrakcyjne prace są w rzeczywistości przetworzonymi pejzażami emocjonalnymi czerpanymi z natury, w których ważną role odgrywa kolor.

 

Waldemar Dąbrowski
malarstwodmw@wp.pl

Wrocławianin. W latach 1985-1989 pracownik wrocławskiego Biura Wystaw Artystycznych. Zajmuje się malarstwem oraz grafiką komputerową.
W obrazach Waldemara Dąbrowskiego wszystko wydaje się być tajemnicze. Obrazy przedstawiają zawieszone w iluzyjnych przestrzeniach fantastyczne, jakby przyśnione widoki, pełne wyrafinowanych, przetworzonych kształtów lub twarzopodobnych zjaw. Odrealnione pejzaże z przetworzonymi motywami przyrody, raz kojące, niekiedy puste lub chłodne, często pełne smutku, niepokoju, czy lęku. Nic nie jest tu dopowiedziane do końca - jak w tajemnicy życia - z którą mamy codziennie do czynienia. Inspiracji autorowi dostarczają z jednej strony obserwacje świata, zwłaszcza przyrody, z drugiej – ulotne, subiektywne wizje i przeżycia, możliwe do uwiecznienia dzięki własnym malarskim środkom ekspresji.

Autor brał udział w kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Prace w zbiorach prywatnych w Polsce i zagranicą.

 

Moje MIasto Łódź
http://www.mmlodz.pl/meeting/304092/%C5%81%C3%B3d%C5%BA.+Wystawa+w+Galerii+%22In+Blanco%22.html

Kilka zdjęc z wystawy:

http://www.celesteprize.com/eng_artista_news/idu:40368/idn:11378/#11378
 

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 13 kwietnia 2011 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca