Sztuka

Galeria Entropia | Marcin Fajfruk - To chyba nie tu

Zapraszamy na otwarcie nowej wystawy.

Galeria ENTROPIA
Wrocław ul.Rzeźnicza 4
www.entropia.art.pl
tel. 71 3444 634

 

Marcin Fajfruk
TO CHYBA NIE TU
malarstwo/obiekty/instalacja
15.11 - 2.12.2011
otwarcie: 15.11.2011 godz.18.00


Marcin Fajfruk /ur. 1978/ , absolwent Instytutu Sztuki i Kultury Plastycznej Uniwersytetu Zielonogórskiego. Zajmuje się tworzeniem instalacji, obiektów i realizacji intermedialnych, a także malarstwem i grafiką.

Motywem przewodnim projektu i wystawy "To chyba nie tu" jest przestrzenny znak domu, rozpoznawalna ikona zarówno w systemach indentyfikacji wizualnej, jak i w wymiarze symbolicznym. Jest ona punktem wyjścia, swoistym artefaktem początku - lokalizacji.

Dla artysty znak ten kumuluje swojego rodzaju obsesję pokoleniową związaną z poszukiwaniem tożsamości i swojego miejsca - generacji skazanej na mobilność, doświadczenia wspólnego wielu młodym ludziom zmuszonym do bycia nomadami współczesnej cywilizacji. Dom jest także konkretem, dobrem konsumpcyjnym. W reklamie - na wyciągnięcie ręki, w rzeczywistości - dostępnym nielicznym.

Projekt łączy różne media - malarstwo, obiekty, formy przestrzenne. Autor konstruuje z metalowych prętów architekturę abstrakcyjnej przestrzeni mieszkalnej, a jednocześnie rodzaj klatki, używa też gotowych obiektów jak np. wózek na zakupy z hipermarketu, który przeistacza w swoisty "mobilhome".


przysłano: 16 kwietnia 2011 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca