Sztuka

Październik – praca miesiąca

Krzysztof Schodowski zajmuje się głównie rysunkiem. W sztuce najbardziej interesuje go człowiek, jego wewnętrzne procesy, te o których mówi i te których nie ujawnia.

 

Portal Wywrota.pl to nie tylko literatura. To także szereg innych działów kultury. Jednym z nich jest sztuka wizualna zamieszczana w Galerii. Dobrzy obserwatorzy i stali bywalcy zauważą, że w wymienionym dziale jest ostatnio mały ruch, że trafia tam niewiele prac. Z jednej strony może to niesłusznie skłaniać do „spisywania działu na straty”. Z drugiej, brak „zalewu gniotów”, jaki spotkamy na niemal każdym portalu fotograficzno-obrazowym, pozwala (w pewnym zakresie) na dokładniejsze zapoznanie się z przesłanymi propozycjami. Nie ukrywam jednak, że większa ilość prac umieszczanych w Galerii pozwoliłaby na utrzymanie częstotliwości przyznawania tytułu „pracy miesiąca”.


Mimo że przez ostatnie miesiące dział cierpiał na swoisty zastój, zespół pracuje i wyróżnia pozycje godne szerszego zainteresowania. I tak po przerwie wybrano pracę października, którą został rysunek pt. Oswajanie Krzysztofa Schodowskiego.

 

Za komentarz do pracy niech posłużą słowa artysty:

 

„Rysunkiem zajmuję się odkąd pamiętam, a poważniej od paru lat. Inspirują mnie linoryty, drzeworyty i inne formy graficzne, a również malarstwo, m.in. Van Gogh'a, Rembrandt'a czy Gougin'a. W swoich pracach opowiadam o wewnętrznej stronie człowieka, jego lękach, pragnieniach, niespełnionych emocjach, które prowadzą do coraz cięższych stanów i odmiansamotności.

Praca Oswajanie opowiada o wielości emocji, które żyją pod powiekami, których na skutek doświadczeń przeobrażają się, gasną, rodzą na nowo, których nie można z siebie wyrzucić, mimo usilnych prób.

 

Zapraszamy do przejrzenia wywrotowej galerii oraz strony artysty.

 

Mimo standardowych działań Galeria wymaga pewnego ożywienia. W związku z tym już niebawem redakcja Portalu Wywrota.pl ogłosi konkurs literacki, w którym główną rolę odegrają wybrane prace spośród wyróżnionych od czerwca do listopada. Autor pracy, która zainspiruje najlepszy tekst literacki również zostanie nagrodzony.

 

 

Zdjęcia


Grzegorz Cezary Skwarliński

Grzegorz Cezary Skwarliński premium

50 3miasto
215 artykułów 20 tekstów 45 prac 1484 komentarze
Recenzent muzyczny od 1995. "Generator News" (1995 - 2001), "Estrada i Studio" (dział "Moogazyn" - później też jako samodzielne pismo, 1998 - 2001). Założyciel i redaktor zinu (od 2001) "Astral Voyager".
Zasłużeni dla serwisu
Ministerstwo Sztuki


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
Michał Domagalski
Michał Domagalski 10 listopada 2011, 17:50
Prace naprawdę interesujące.
anastazja
anastazja 11 listopada 2011, 14:13
Podoba mi sie najbardziej - "oswajanie".
Justyna D. Barańska
Justyna D. Barańska 11 listopada 2011, 15:45
To bardzo dobrze, że Wam się podobają. Ciekawa jestem do jakich tekstów "oswajanie" lub inna z prac Was zainspiruje (już mam nawet listę!) :) Ale póki co - niech głód rośnie.
schodowski
schodowski 12 listopada 2011, 07:58
to bardzo miłe. Dziękuję bardzo za wyróżnienie! :-)
Figa
Figa 12 listopada 2011, 15:20
zasłużona praca miesiąca, bardzo ciekawy artykuł :)
Waldemar Dąbrowski
Waldemar Dąbrowski 19 listopada 2011, 06:25
Gratuluję...!
AndrzejO
AndrzejO 29 listopada 2011, 18:34
Witaj kolego tu!..:)
AndrzejO
AndrzejO 30 listopada 2011, 22:28
Fantastyczna galeria!......znam i podziwiam o dawna!...:)
AndrzejO
AndrzejO 30 listopada 2011, 22:29
Znam i podziwiam od dawna!!
Usunięto 1 komentarz
przysłano: 16 kwietnia 2011 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca