Sztuka

Anna Orłowska & „Filmówka” & Jens Weyers

Już 8 grudnia (czwartek) o godz. 19.00 w Centrum Kultury Agora odbędzie się wernisaż wystawy ANNY ORŁOWSKIEJ – jednej z najwybitniejszych polskich fotografów młodego pokolenia. Będzie to pierwsza, premierowa wystawa Orłowskiej we Wrocławiu. „Przeciek” to próba zwizualizowania pojęć, stanów, zjawisk związanych z kondycją człowieka. To cykl o niepewności świata, niestabilności iluzji rzeczywistości, fałszywych pragnieniach. Interesuje mnie jaki jest i jak działa świat marzeń i jak bardzo zmienia się on pod wpływem i naciskiem rzeczywistości. Konflikt, pomiędzy tym kim człowiek chciałby być a tym kim jest. Interesuje mnie też, jakie jest i jak głęboko sięga wykrzywienie relacji między współczesnym człowiekiem a światem, naturą. (Wystawa czynna od 8.12.2011 do 31.12.2011)
 

Dzień później, 9 grudnia (piątek) o godz. 18:00, zapraszamy na ostatnią już odsłonę 5. Piętra w Muzeum Współczesnym Wrocław. Tym razem swoją twórczość zaprezentują studenci i absolwenci PWSFTviT im. Leona Schillera w Łodzi. Wystawa zbiorowa “Fairy Tale Element” to określenie motywów ukazujących odwrócenie się od powierzchni rzeczywistości, od teraźniejszości, zewnętrznej powierzchni rzeczy - w stronę tego co już było, co będzie lub tego co w ogóle nie istnieje. Bowiem wg romantyków sztuka bierze się właśnie z odrzucenia, buntu wobec rzeczywistości lub ze zdegradowania jej, z odmówienia jej prawdziwej realności i zaprzeczenia jej wartości. (Wystawa czynna od 9.12.2011 do 13.01.2012)
Autorzy: Agata Barańska, Ola Buczkowska, Kaja Dobrowolska, Przemek Dzienis, Nina Hajdorowicz, Hubert Humka, Kamila Ilnicka, Katarzyna Iwańska, Rafał Jóźwicki, Irenka Kalicka, Kuba Karwowski, Mikołaj Krawczunas, Tomasz Pastyrczyk, Igor Pisuk, Łukasz Prus-Niewiadomski, Jakub Rubaj, Ewa Szatybełko
Kuratorzy: Maciej Bujko, Maciej Nowaczyk, Anna Orłowska

Natomiast w sobotę, 10 grudnia o godz 18:00 Domu Edyty Stein, odbędzie się wernisaż wystawy niemieckiego fotografa – JENSA WEYERSA. Po wernisażu przewidziano czas na autorski pokaz slajdów, podczas którego artysta zaprezentuje przegląd swojej twórczości. Głównymi tematami dla cyklów fotograficznych Jensa Weyersa są przeobrażenia i zmiany. Obecnie autor kładzie nacisk na przenikanie się oraz współzależność pojęć ojczyzny i tożsamości (Heimat und Identitaet), chociaż w jego pojęciu i rozumieniu słowa ojczyzna widać głównie zmienione struktury miejskie (np. seria "Pół sekundy" lub "Protected space").

Szczegóły programu na www.tiff.wroc.pl


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 25 kwietnia 2011 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca