Sztuka

III Artystyczne Zderzenia w Krakowie

Już 23 marca po raz trzeci odbędą się spotkania ze sztuką w cyklu : „Artystyczne Zderzenia”, które przeniosą na w kreatywny świat twórców poezji, grafiki i pantomimy.

W Klubie muzycznym IMBIR odbędzie się interdyscyplinarne spotkanie ze sztuką - Artystyczne Zderzenia. Ta cykliczna propozycja spotkań publiczności z twórcami na kulturalnej mapie Krakowa już od października 2011 roku cieszy się niezmiennie popularnością

.

Projekt jest pomysłem osób skupionych na artystycznych portalach społecznościowych, które pragną spotkać się w „realu” i promować swoją twórczość. Celem przedsięwzięcia jest pokazanie, że sztuka pomimo pozornych różnic jest tak naprawdę tylko kodem w ukazywaniu wartości zarówno uniwersalnych jak i osobistych. Każdy z zaproszonych gości będzie konfrontowany z artystą reprezentującym inny rodzaj sztuki lub formy estetycznej w obrębie tych samych rodzajów działalności artystycznej. Jednak spotkania te nie będą tylko i wyłącznie forma autopromocji autorów, ale przed wszystkim spotkaniem autystów z publicznością. Twórcy prowadzić będą dialog z własnym dorobkiem, a także odpowiadać na pyt

ania recenzentów – czytelników w formie wspólnego wywiadu.

Tym razem zderzymy trzy interesujące osobowości twórcze : Dorotę Surdyk i Jacka Kukorowskiego (poetów) oraz Piotra Duha – Imbora (grafika). Gościnnie wystąpią Marzena Niezgoda z Julią Dyga, które zaprezentują etiudę pantomimiczną pt. "Kolory", inspirowaną twórczością Urszuli Kozioł.

Pierwsze spotkanie odbyło się w październiku 2011 roku w Klubie CARYCA. Na obecne - już trzecie spotkanie zapraszamy w niezwykle klimatyczne i otwarte na sztukę progi Klubu IMBIR przy ul. Św. Krzyża 35. Cykl jest autorskim pomysłem Marty Półtorak i Ewy Włodarskiej – Lorek.
Impreza ma charakter otwarty. 


 

Więcej informacji na http://www.facebook.com/events/230074203754833/
Relacja z poprzednich spotkań : http://www.youtube.com/watch?v=nm35zm0AeoA&feature=share
 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 3 czerwca 2011 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca