Sztuka

Graffiti Jam w In-City

Chcesz zobaczyć jak powstaje 400 m kw. graffiti przedstawiające 63 warszawiaków sprzed kilkudziesięciu lat? Zaproś znajomych i rodzinę, przyjdź 28 lipca na ul. Siedmiogrodzką róg Karolkowej. Najlepsi polscy street-artowcy razem z warszawiakami stworzą graffiti w hołdzie 63 Powstańcom!

 

63 dni Powstania Warszawskiego to wybrane 63 nieznane opowieści o Warszawie 1944 roku, widzianej oczami muzyków, plastyków, aktorów, architektów, poetów i pisarzy. Ludzi, których dzieła przetrwały, ale o ich twarzach już zapomniano. Ludzi, po których zostało zdjęcie, ale ich imię zagubiło się w meandrach historii. Ludzi znanych, dla których Powstanie było wielkim krokiem ku zwyczajnej ludzkiej dojrzałości.

 

Chętni, którzy mają talent  i chcą sprawdzić się jako street-artowi twórcy, powinni przesłać swoją dowolną pracę graficzną na adres 63graffiti@1944.pl.
Na zgłoszenia czekamy od 19 do 26 lipca. W sobotę, 28 lipca pod okiem „Forina”, wybrane osoby będą miały szansę stworzyć powstańcze graffiti.

 

Komiksy, murale, gry miejskie – w taki sposób Muzeum uczy młode pokolenie historii Polski. Tym razem będziemy malować ogromne powstańcze graffiti
– w hołdzie tym, którzy walczyli na ulicach Warszawy. Zapraszamy do poznania 63 niezwykłych ludzi i ich niezwykłych historii – zaprasza Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.

 

Muzeum Powstania Warszawskiego co roku w niekonwencjonalny sposób przybliża historię miasta i 63 dni walk. Z powodzeniem realizuje projekty gier miejskich – przybliża historię Powstania Warszawskiego poprzez wprowadzenie uczestników na ulice Warszawy – tam, gdzie toczyły się prawdziwe walki. Co roku scenariusze gier są inne – w tym roku postanowiono uczcić pamięć zapomnianych bohaterów Powstania: artystów. Stąd też powstał projekt Graffiti Jam w In-City – komentuje i zachęca do udziału Michał Skwarek ze spółki OKAM Capital, mecenasa wydarzenia.

 

UWAGA: Podczas graffiti – w samo południe - 50 osób będzie mogło zarejestrować się na grę miejską „63 dni z życia Warszawy”.

 

 

Kalendarium:

19 lipca – 26 lipca, godz. 12.00 - Rejestracja warszawiaków, chcących tworzyć graffiti;

26 lipca – warszawiacy, którzy zostali zakwalifikowani przez „Forina” do grupy tworzącej graffiti otrzymują opis i zdjęcie postaci, której historię będą mieli przedstawić za pomocą graffiti;

28 lipca, 12.00 – powstańczą kotwicę malują Dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Prezes i mecenas wydarzenia - firma OKAM Capital
- Pan Arik Koren.

 

 

 

Organizator - Muzeum Powstania Warszawskiego

Mecenas: In-City, OKAM Capital

Autor idei: Grzegorz Forin Piwnicki 

 

 

 

 

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 19 lipca 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca