Sztuka

reGeneracja. Warsztat koncepcyjny

Razem z architektami krajobrazu zajmiemy się przebudową i aranżacją zaniedbanego ogródka w Przedszkolu nr 74 w Lublinie. Proces projektowania rozpoczniemy od zbadania potrzeb użytkowników ogrodu: przedszkolaków i nauczycieli. Przeprowadzimy wywiady, konsultacje, zapoznamy się z problemami i oczekiwaniami maluchów. Po zebraniu i przeanalizowaniu informacji, przejdziemy do etapu projektowania i praktycznych działań w terenie.

Kiedy: 28 lipca, godz. 11.00 // praktyczna część warsztatu skierowana do uczestników warsztatu koncepcyjnego odbędzie się w dniach 31 sierpnia - 1 września 2012
Gdzie: Warsztaty Kultury, ul. ks. Jerzego Popiełuszki 5
Dla kogo: uczniowie szkół średnich, seniorzy
Prowadzenie: Katarzyna Szczypior, Jan Kamiński

Warunki uczestnictwa: udział bezpłatny, zapisy: Ewelina Kruszyńska, tel. 81 533 08 18, warsztatykultury.pl/lubdesign, formularz zgłoszeniowy: reGeneracja. Warsztat koncepcyjny
 

Katarzyna Szczypior - urodzona w 1980 r., architektka krajobrazu, od 2005 r. projektantka w pracowni Garden Concept Architekci Krajobrazu, członkini ogólnopolskiego Stowarzyszenia Architektów Krajobrazu, a także lubelskiej Rady Kultury Przestrzeni. Poza pracą zawodową - autorka tymczasowych instalacji (landart, interwencje w przestrzeni publicznej). Lublinianka z wyboru.

Jan Kamiński - architekt krajobrazu, asystent w Instytucie Architektury Krajobrazu KUL, w ramach Forum Kultury Przestrzeni pracuje na rzecz rozwoju partycypacji społecznej w Lublinie, prowadzi proces konsultacji społecznych odnowy dwóch lubelskich parków. Zajmuje się także działaniami artystycznymi w przestrzeni.


Lub design! warsztaty kreatywności - to roczny program edukacyjny Warsztatów Kultury skierowany do uczniów szkół średnich. Zajęcia poprowadzą wykwalifikowani projektanci – jedni z największych specjalistów w dziedzinie komunikacji wizualnej, architektury krajobrazu czy aranżacji wnętrz. Głównym celem projektu jest rozwijanie kreatywności, elastycznego myślenia i umiejętności twórczego rozwiązywania problemów. Chcemy pokazać, że każdy może mieć realny wpływ na jakość swojego życia, a design opierając się na bardzo podobnych założeniach jest naszym zdaniem właściwym i atrakcyjnym narzędziem wprowadzania tych zmian.
Będziemy tworzyć zespoły, wyciągać z nich kreatywność, a przy tym dobrze się bawić. Położymy nacisk na sam proces projektowania, poddamy w wątpliwość najbardziej oczywiste rozwiązania, zadamy mnóstwo fundamentalnych, a czasem przewrotnych pytań. Dlaczego talerz jest okrągły? Jak projektant może wpłynąć na nasze zachowania? Kiedy mniej znaczy więcej?
Oprócz licealistów, do współpracy zaprosimy seniorów i przedszkolaki, by wspólnie pracować na realnych potrzebach i problemach. Zwrócimy uwagę na interdyscyplinarność designu i korzyści stosowania myślenia projektowego na co dzień.
Warsztaty odbywać się będą od kwietnia do listopada 2012.

Warsztaty kreatywności Lub Design dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Partnerzy: Fundacja Kultura Enter, Fundacja Teatrikon
Patroni medialni: Radio Lublin, TVP Lublin, Polski Portal Kultury O.pl 

Więcej informacji: na stronie internetowej warsztatykultury.pl/lubdesign oraz na oficjalnym blogu projektu lubdesign.wordpress.com


-- 
Pozdrawiam,
Agnieszka Wojciechowska
Specjalistka ds. PR i marketingu
Warsztaty Kultury - Filia Centrum Kultury w Lublinie
ul. Ks. J. Popiełuszki 5, 20-052 Lublin
e-mail: a.wojciechowska@warsztatykultury.pl
tel.: +48 81 466 59 08
fax: 81 533 08 18
mobile: + 48 607 544 366

www.warsztatykultury.pl


 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 23 lipca 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca