Sztuka

Street Art Festiwal „Between the wall"

28.08 -01.09.2012 Legnica

 

Co jest pomiędzy ścianą... myśli, słowa, obrazy, dźwięki...?

 

 Jeżeli jesteś zainteresowany "sztuką ulicy" - nie koniecznie tą którą widzisz na co dzień. Jeżeli zdarzyło Ci się trzymać spray w ręku, to powinieneś być na Between the Wall !

 

BtW to wydarzenie dotyczące sztuki ulicy - jednego z ostatnich bastionów tzw. sztuki nieskrępowanej. Festiwal kreuje miejsce i przestrzeń do poruszania tematów związanych z wyglądem i osobowością miasta, jak również szeroko pojętą tożsamością jego mieszkańców. Kim są jako obywatele swojego państwa, miasta, ulicy i kultury.

 

BtW to także dobra okazja do chwycenia za puszkę z farbą, pędzel i nie tylko. Speclanie na festiwal zostali zaproszeni artyści z Warszawy i Wrocławia, którzy będą prowadzili warsztaty "sztuki ulicy". Na imprezie będzie też można posłuchać elektronicznych i winylowych dźwięków na żywo. W trakcie BtW w przestrzeni Legnicy zostanie wykonany mural, przygotowany przez jednego z artystów tegorocznego festiwalu. 

 

UWAGA! 

Właśnie ruszyły zapisy na warsztaty!!!

Czekamy na Wasze zgłoszenia do 20 sierpnia 2012

wystarczy wysłać maila na adres sztukadlaludzi@gmail.com z chęcią wzięcia udziału w warsztatach (my zajmiemy się resztą)

.

Co wydarzy się na warsztatach?           

 

W ramach warsztatów zaprosimy Was do kreowania i wpływania na przestrzeń miasta. Razem z prowadzącymi podejmiecie próbę wyrwania miasta i jego mieszkańców z jego codziennej rutyny.

Warsztaty poprowadzą artyści z Wrocławia, Warszawy i Legnicy. Uczestnicy zapoznają się z takimi zagadnieniami jak: techniki pracy graficzno-malarskiej, tworzenie form z materiałów recyklingowych, powstawania profesjonalnych szablonów, sztuka w kontekście architektonicznym, myślenie konceptualne, działania wielkoformatowe, tworzenie animacji.

 

zapraszamy na stronę Festiwalu !

 

Fundacja Sztuka dla Ludzi

ul. Chocianowska 4a/ 11

59-220 Legnica

tel. +48 604 154 659

tel. +48 602 249 192

www.sztukadlaludzi.org

 

Jesteśmy również na FACEBOOKu

 

 

Tegorocznymi partnerami projektu są: FIO, Galeria Sztuki w Legnicy, Stowarzyszenie Monar w Legnicy.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 1 sierpnia 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca