Okolice układów - finisaż

8 września 2012 r. o godz. 18.00 odbędzie się finisaż wystawy Okolice układów połączony z prezentacją publikacji. W tym dniu będzie można spotkać artystów biorących udział w wystawie.

 

 

Człowiek od zarania dziejów uparcie zadzierał głowę do góry i patrzył w niebo. Chciał w ten sposób pokonać ograniczenia, na które natrafiało nie tylko jego ciekawskie oko, ale i poszukujący porządku umysł. Niewidzialne, niejasne i nieodkryte niezmiennie spędzało sen z powiek, dręczyło ludzką wyobraźnię owocując mapami nieba kreślonymi w skale, na papirusach i pergaminach. Te atlasy kosmosu stawały się prowizorycznym źródłem praw i zasad, skazaną na niepowodzenie, uroczą w swojej naiwności, próbą rozwiązania zagadki losu i sił rządzących rzeczywistością. 

Dzisiaj rzadziej przyznajemy się do zainteresowania niebem, jednak ponowoczesna płynność i rozedrganie wydaje się skłaniać do przemyślenia na nowo takich pojęć jak czas, nieskończoność, wieczność. Wszechświat ciągle domaga się ujęcia w ramy gwarantujące przewidywalność i bezpieczeństwo. Wyzwanie to zostaje podjęte przez kilkunastu artystów eksperymentujących w swojej sztuce z układami kolistymi. Poszukiwanie ładu i sensu odbywa się w ich pracach na poziomie abstrakcyjnych modeli, geometrycznych układów i rozrastających się rytmicznie struktur.

 

 

O wystawie możecie poczytać na Wywrocie w wywiadzie z Wodkiem Majewskim: tutaj.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 6 września 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło