Sztuka

Warsztaty projektowania plakatów filmowych

17 września, 10.00 – warsztaty projektowania plakatów filmowych; prowadzenie: Joanna Furgalińska; zajęcia dla dzieci i młodzieży. Przedsięwzięcie realizowane we współpracy z organizatorami Festiwalu Ars Independent i edukatorami Polskiego Komitetu Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania przez Sztukę InSEA.


Joanna Furgalińska urodziła się w Katowicach, skończyła projektowanie graficzne na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Maluje, fotografuje, uprawia litografię i ilustruje książki, m

iała wystawy w Polsce i za granicą. Współpracuje z wydawnictwami polskimi i norweskimi.
Ilustrowała m.in.: „Czechów Trzech, czyli polskie łamańce językowe”, „Entliczek pentliczek, czyli polskie wyliczanki”, „To i sio. Tajemnice języka w wierszach i wierszykach”, „Ślónsko Godka”


Temat warsztatów: projektowanie plakatu filmowego. 

Warsztaty składać się będą z części teoretycznej (wykład na temat historii plakatu + pokaz slajdów + prezentacja/wystawa plakatów współczesnych) oraz praktycznej (zajęcia projektowe). Część projektowa polegać będzie na graficznym rozszyfrowywaniu znaczeń i nauce operowania skrótem myślowym oraz kojarzeniu tekstu z obrazem i wyrabianiu dyscypliny projektowej (podkreślenie różnic między plakatem a ilustracją). 
Metoda pracy: wykład z historii plakatu oraz praca w grupie na zasadzie burzy mózgów, angażowanie wszystkich uczestników i danie im swobody nieskrępowanej wypowiedzi. Do powstania plakatów zostanie użyta technika kolażu (wykorzystanie starych plakatów filmowych i kolorowych magazynów, dodatkowo kredek, farb, flamastrów i kawałków folii samoprzylepnej).

Podczas warsztatów udostępnione będą plakaty filmowe studia graficznego HOMEWORK. 

Powstałe w 2003 roku studio graficzne Homework to Joanna Górska i Jerzy Skakun - absolwenci malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Projektują plakaty, materiały drukowane i identyfikację wydarzeń kulturalnych. Ich prace wystawiane były m.in. w Berlinie, Hogkongu, Meksyku, Oslo, Paryżu i Sofii. Mają na swoim koncie liczne nagrody, m.in. Złoty Medal na Biennale Plakatu w Meksyku, Grand Prix w konkursie Vidical, Pierwszą Nagrodę w konkursie AMS "Bądź mądry, czytaj prasę" i Honorową Nagrodę im. Józefa Mroszczaka na XXII Biennale Plakatu w Warszawie. Studio Homework stale współpracuje z Teatrem Polskim w Bydgoszczy, Vivarto, Agencją Mañana i Muzeum Pułaskiego w Warce.

Plakaty udostępnione dzięki uprzejmości Filmoteki Śląskiej oraz Kinoteatru Rialto.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 8 września 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca