Sztuka

PAW – Portfolio Artystów Wywroty

Nowy projekt Portalu Wywrota.pl skierowany do twórców sztuk plastycznych.

 

Szanowni Wywrotowcy,

 

Pragnąc wyjść naprzeciw Waszych potrzebom i oczekiwaniom, postanowiliśmy stworzyć Portfolio Artystów Wywroty, którego nowe odsłony będą się ukazywać na portalu co 3 miesiące. Jednak to nie wszystko! PAW będzie rozsyłany do wydawnictw poszukujących materiały na okładki książek czy też na ilustracje. Chcielibyśmy Wam nieco pomóc w ścieżce artystycznej, więc jeśli macie jeszcze jakieś pomysły na zastosowanie Portfolio, to piszcie w komentarzach pod tym artykułem lub na adres redakcyjny: redakcja@wywrota.pl Każdy głos jest ważny! 

 

Jak to ma wyglądać?

 

PAW będzie się składał wyłącznie z prac opublikowanych na Wywrocie i to naszym zdaniem najlepszych. Pierwszeństwo będą miały prace polecane i wyróżnione przez moderatorów Galerii. Po dokonaniu wyboru zgłosimy się do Was w sprawie zgody na udział w projekcie (przed każdą nową odsłoną Portfolio ogłosimy termin, kiedy będziemy rozsyłać do Was maile i do kiedy czekamy na Wasze zgody). Wówczas będą nam również potrzebne takie informacje:

  • Imię i nazwisko
  • Jaką formę/formy sztuk plastycznych tworzycie
  • Namiary, aby wydawnictwa mogły się z Wami skontaktować
  • Dorobek (najważniejsze wystawy i projekty, w jakich braliście udział)
  • Doświadczenie z wydawnictwami (czy Wasze prace znalazły się już w jakiejś książce, jeśli tak, to w jakiej; z jakimi wydawnictwami pracowaliście)

 

W PAWiu oprócz powyższych informacji zostanie zamieszczony link do Waszego wywrotowego profilu oraz praca, która w okresie ostatnich trzech miesięcy zwróciła na siebie naszą uwagę. 

 

Nie mamy zamiaru wprowadzać restrykcyjnych zasad, w związku z czym wywrotowy artysta może się pojawić nawet w każdej odsłonie Portfolio – tak długo, jak długo będzie publikował swoje prace na Wywrocie. Ważne, aby w okresie tych 3 miesięcy pojawiła się nowa publikacja.

 

 

Pierwsza odsłona Portfolio Artystów Wywroty

 

 

Poprzyglądamy się Galerii do 30 października 2012, jednakże już wcześniej możecie się spodziewać wiadomości od Redakcji. Na Wasze zgody + dodatkowe informacje o Was będziemy czekać do 7 listopada 2012. Pierwsza odsłona Portfolio ukaże się w połowie listopada. 

 

 
 
UWAGA! KONKURS!
 
W związku z powyższym pomysłem mamy dla Was konkurs na logo i banner Portfolio Artystów Wywroty! Co do wymogów: ważne, aby logo było w charakterze Wywroty, ale jednocześnie nawiązywało do istoty projektu. Nie zapomnijcie zamieścić w nim nazwy: Portfolio Artystów Wywroty. Póki co logo będzie wykorzystywane wyłącznie w przestrzeni Internetu, więc wystarczą wymiary: 72dpi (standard monitorowy) i 1024pix dłuższy bok (jpeg/png). Wymiary banneru: 240x120 px (jpeg/png).
 
Projekty (nie musicie ograniczać się do jednego) należy przesłać na adres: justyna.baranska@wywrota.pl w tytule wiadomości wpisując PAW. Na zgłoszenia czekamy do 25 października
 
Jako nagrodę dla zwycięskiego logo przewidziana jest nagroda:

 

Świat według Kieślowskiego

przygotowanie i wybór materiałów: Krystyna Zamysłowska
współpraca: Piotr Kulesza, Krzysztof Maliszewski, Edward Zamysłowski

str.280, Muzeum Kinematografii w Łodzi, Łódź 2011

 
 
 
Czołem Wywrotowcy!
Redakcja Portalu Wywrota.pl
 
 
 

Patronat medialny:
Wywrota

Redakcja

Redakcja

23 z Internetu
7579 artykułów 1720 tekstów 66 komentarzy
Wywrota.pl to interdyscyplinarny serwis społecznościowy zajmujący się kulturą. Jest jednym z pierwszych portali kulturalnych w polskim Internecie – działa od 1998 roku. W tym czasie otrzymał wiele prestiżowych nagród, m.in.: Papierowy Ekran…


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 17 września 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca