Sztuka

OSSA Lublin 2012 /// warsztaty architektoniczne

 

warsztaty architektoniczne 
Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Studentów Architektury

OSSA Lublin 2012    
21 – 28 października 2012 

 


W dniach 21 – 28 października odbędą się XVI warsztaty architektoniczne Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Studentów Architektury OSSA Lublin 2012 zorganizowane przez studentów Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej we współpracy z Warsztatami Kultury i Fundacją Rozwoju Politechniki Lubelskiej.

 

Temat spotkania brzmi „Negatyw”. Warsztaty będą dotyczyły pięknych, ale zaniedbanych obszarów Lublina. Działając na zasadzie negatywu - poprzez odwrócenie pierwszego wrażenia uczestnicy podejmą próbę przedstawienia na nowo wybranych miejsc i pokazania jak wartościowe i atrakcyjne jest ich położenie. Ideą warsztatów jest myślenie kategoriami innymi niż przyjęte dotychczas oraz wskazanie możliwości wykorzystania ukrytego potencjału. Podczas warsztatów poruszony zostanie także problem wyludniania się miasta. Uczestnicy zostaną poproszeni o odniesienie się do tego zagadnienia i poszukanie nowych rozwiązań, przydatnych bezpośrednio w Lublinie jak również w ich własnym środowisku.

 

W sobotę 27.10.12 o godzinie 12.00 w sali widowiskowej Warsztatów Kultury rozpocznie się prezentacja projektów i innych efektów warsztatów, zaś po godzinie 14.30 nastąpi dyskusja z udziałem recenzentów: prof. dr hab. arch.  Sławomira Gzella i dr Jarosława Trybusia.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych poznaniem nowych idei dla Lublina.

 

Pracy warsztatowej będzie towarzyszyć cykl otwartych wykładów w sali widowiskowej Warsztatów Kultury, które wygłoszą tutorzy prowadzący grupy studentów:

23.10.12 (wtorek):

15.00 - Pracownia M. i A. Domicz

19.00 - Mona Elisabeth Steinsland + prezentacja Warsztatów Kultury – Zbigniew Sobczuk

 

24.10.12 (środa):

15.00 - grupa Centrala

19.00 - Jednostka Architektury

 

25.10.12 (czwartek)

15.00 – Aleksandra Wasilkowska

19.00 - Marcin Kwietowicz

19.30 - Łukasz Kowalski

 

Inauguracja Warsztatów OSSA nastąpi w niedzielę 21 października 2012 o godz. 17:00 w auli I Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki lubelskiej przy ulicy Nadbystrzyckiej 40. Po inauguracji o godz. 18:00 odbędzie się wykład wprowadzający Huberta Trammera.

W poniedziałek 22 października 2012 o godz. 18:30 w auli I Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej  rozpocznie się maraton krótkich wykładów prezentujących ciekawe doświadczenia Lublina. Wygłoszą je: Józek Szopiński – który „uciszył Michę”, Boniek Falicki – współtwórca skatespotów i skate parku 1st Floor, Aleksander Wiącek – Porozumienie Rowerowe, Robert Zając – System Informacji Miejskiej dla Lublina, Ewa Kipta – urbanistka, prekursorka szerokiego udziału mieszkańców w planowaniu, Renata Kiełbińska – projekty „Senior Graffiti” i „Kurs upiększania Świata”, Jan Kamiński – organizator społecznych konsultacji parków Rusałka i Ludowego, przewodniczący Rady Kultury Przestrzeni przy Prezydencie Miasta Lublin, Jacek Werner – reprezentant Forum Rozwoju Lublina i akcji „Pandemia estetyki”, Hubert Mącik – Miejski Konserwator Zabytków, wywodzący się z Forum Rozwoju Lublina i forumskyscrapercity.com.

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Studentów Architektury (OSSA) powstało 1997 roku. Zrzesza studentów polskich uczelni z kierunków architektonicznych. Najważniejszym jego przedsięwzięciem jest organizowanie corocznych warsztatów studenckich. Impreza każdego roku odwiedza inne miasto i wyższą uczelnię o profilu architektonicznym.

 

Więcej informacji można znaleźć na stronie:www.ossa2012.blogspot.com oraz facebooku: OSSA Lublin 2012.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: Izba Architektów RP, Stowarzyszenie Architektów Polskich SARP,  Towarzystwo Urbanistów Polskich, Wojewoda Lubelski prof. Jolanta Szołno - Koguc, Marszałek Województwa Lubelskiego Krzysztof Hetman, Prezydent Miasta Lublina Krzysztof Żuk, Rektor Politechniki Lubelskiej prof. dr hab. inż. Piotr Kacejko, Dziekan Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej dr hab. inż. , prof.PL Ewa Błazik – Borowa.

Warsztaty wspierają sponsorzy główni: ArchiCad GRAPHISOFT, WSC SzymanikAliplastA.SZ BAU


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 17 pazdziernika 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca