Sztuka

Design niewidoczny dla oczu

 

O tym, że design to nie tylko estetyczne przedmioty i wszystko to, co widzialne - wiemy już od pewnego czasu. Co jednak począć z tą jego "niewidoczną" warstwą, w której tak naprawdę wykluwają się pomysły i projekty, polepszające nasze życie? Najlepiej odwiedzić w styczniu przyszłego roku konferencję "NIEwidzialny dizajn".

Organizują ją dwie poznańskie uczelnie: School of Form oraz Zakład Badań Kultury Wizualnej i Materialnej w Instytucie Socjologii UAM. To właśnie przez dwa styczniowe dni będzie można się przekonać, jak ważną rolę odgrywa sposób myślenia przy rozwiązywaniu problemów oraz interdyscyplinarna współpraca i praca zespołowa. - Interdyscyplinarne myślenie projektowe (design thinking) to podejście z powodzeniem stosowane w procesach wymyślania nowych produktów, tworzenia usług czy projektowania przestrzeni i interakcji. Wydaje nam się ważne zebranie polskich dobrych przykładów interdyscyplinarnych działań projektowych. Dlatego organizujemy wydarzenie, które będzie przeglądem modelowych rozwiązań, a także pozwoli na dyskusję o potencjałach takiej współpracy i jej możliwych barierach czy zagrożeniach - deklarują organizatorzy.

Wydarzenie będzie miało formułę naukowej konferencji połączonej z prezentacjami prac. W ten sposób powstanie przestrzeń wymiany doświadczeń dla teoretyków i praktyków projektowania, umożliwiająca dzielenie się wiedzą i doświadczeniami na przykładach zrealizowanych projektów. Konferencja ma zbliżyć przedstawicieli różnych środowisk: projektowych, naukowych i biznesowych, którzy w codziennej rzeczywistości nie zawsze mają szansę na wymianę myśli i doświadczeń. - Do zgłaszania różnych form wystąpień lub działań (prezentacje, studia przypadków, referaty, warsztaty) zapraszamy przedstawicieli różnych obszarów: projektantów i architektów, badaczy społecznych i marketingowych, strategów i brand managerów, socjologów, psychologów, antropologów i filozofów, przedsiębiorców i biznesmenów, teoretyków i krytyków dizajnu, wszystkich, dla których interdyscyplinarność jest nadrzędną zasadą stosowaną w pracy nad tworzeniem produktów, usług, interakcji i przestrzeni - zachęcają organizatorzy.

Konferencja odbędzie się w School of Form w Poznaniu (ul. Głogowska 18) w dniach 17-18 stycznia 2013 roku. Są już przyjmowane zgłoszenia - należy wysłać je drogą elektroniczną do dnia 10 grudnia tego roku na adres:dwadnizdizajnem@gmail.com. W zgłoszeniu trzeba podać dane autora referatu (tytuł naukowy, adres, nr telefonu), tytuł referatu oraz załączyć abstrakt w formacie rtf (800-1000 znaków). Szczegółowe informacje o programie dostępne będą od 17 grudnia. Opłata konferencyjna wynosi 150 zł. "Design Alive" jest patronem medialnym wydarzenia.

Więcej: www.sof.edu.plwww.facebook.com/NiewdzialnyDizajn


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 4 grudnia 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca