Sztuka

Świąteczny Jarmark Charytatywny u Dominikanów na warszawskiej Starówce

 

Już w najbliższy weekend (15-16 grudnia) Świąteczny Jarmark Charytatywny przy klasztorze oo. dominikanów na warszawskiej Starówce. Jarmarczne kramy, pełne przedświątecznych niespodzianek, staną przed kościołem św. Jacka przy ul. Freta 10. Zebrane pieniądze będą przeznaczone na pomoc blisko 200 dzieciom z różnych stron Polski.

 

Jarmark rozpocznie się już w sobotę 15 grudnia o godz. 17.00 spotkaniem Dominikańskiej Szkoły Wiary. Tym razem gościem spotkania będzie Szymon Hołownia. W przedświątecznym zabieganiu można będzie zatrzymać się na chwilę i jeszcze raz wspólnie pomyśleć o świętości i świętych. Organizatorzy zapraszają do Sali Prowincjalskiej klasztoru oo. dominikanów.

 

W niedzielę 16 grudnia (w godzinach 10.00- 21.30) przed kościołem św. Jacka można będzie odwiedzić kramy z rękodziełem artystycznym, ceramiką, świątecznymi ozdobami. Nie zabraknie pomysłów na ciekawe prezenty „pod choinkę”. Coś dla siebie znajdą także amatorzy fanterii. W specjalnym fanteryjnym namiocie czekają na nich atrakcyjne nagrody (m.in. zaproszenia do warszawskich teatrów, kin, restauracji, płyty z muzyką lub DVD). Miłośnicy dobrych książek, z pewnością odnajdą ciekawe pozycje w jarmarkowym antykwariacie.  

 

Zebrane podczas Świątecznego Jarmarku Charytatywnego pieniądze przeznaczone zostaną na dożywanie i bieżące wsparcie  dzieci, którym pomaga Grupa Charytatywna Freta, działająca w ramach Dominikańskiego Duszpasterstwa Dorosłych. Świąteczne paczki trafią do domów podopiecznych Grupy jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia.

 

Więcej na: http://charytatywnifreta.blogspot.com/ .

 

Kontakt dla mediów:

Anna Kołodziejczyk

511 970 667

media.jarmarkswietegojacka@gmail.com

 

*******************************************************************

Grupa Charytatywni Freta w grudniu 2011 r. rozpoczęła program dożywania dzieci w szkołach poprzez wykupowanie dla nich obiadów.  Są nim objęte dzieci z całej Polski – z Warszawy, Łomianek, Babic Starych, Koczarg, Jarosławia, Hermanic, Łodzi, Wrocławia, Szczecina, Krakowa i Hrubieszowa. Łącznie w okresie od grudnia 2011 r. do czerwca 2012 r. przekazano na ten cel środki w wysokości ponad 92 tys. zł. Odbyły się także wyjazdy z dziećmi oraz bal karnawałowy i spontaniczne akcje wyjścia do kina, na lody czy pizzę. Program jest kontynuowany także w bieżącym roku szkolnym. Od początku września do końca listopada skorzystało z niego 200 dzieci z całej Polski, przekazano na ten cel 34 tys. zł.

 

Zebrane podczas tegorocznego Świątecznego Jarmarku Charytatywnego datki pozwolą na jego kontynuację i wsparcie podopiecznych nie tylko w czasie zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

 

Więcej informacji dostępnych na stronie:  http://charytatywnifreta.blogspot.com/ .

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 10 grudnia 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca