Sztuka

Pod Osłoną Sztuki - zapraszamy na wernisaż 02 lutego

 

Centrum Designu Gdynia zaprasza na wystawę „Pod Osłoną Sztuki”. Tytuł może brzmieć tajemniczo, ale tematyka dotyczy sztuki użytkowej. Tym razem dla dzieci. Wydarzeniu towarzyszą warsztaty plastyczne, polegające na wykonywaniu form i odlewów z gipsu. Wystawa odbędzie się w dniach od 02 do 24 lutego br. 

Na wystawie „Pod Osłoną Sztuki” zaprezentowane zostaną dzieła artystów, którzy specjalnie na potrzeby wydarzenia zaprojektowali osłony na koła wózków inwalidzkich dla dzieci. 

Akcja ma na celu promowanie kreatywnego przenikania sztuki do życia codziennego, jej funkcjonowania i odpowiadania na potrzeby, szczególnie osób niepełnosprawnych. Niezwykle ważnym elementem jest również integracja dzieci ze środowiskiem artystycznym oraz z ich pełnosprawnymi rówieśnikami. Sztuka jako dyscyplina, w której ograniczenia fizycznie są najmniej istotne, ma często niezwykłą moc terapeutyczną  - jest idealnym medium realizacji projektów integracyjnych. Wyrażam nadzieję, że zainicjowana przez nas akcja stanowić będzie podstawę do podjęcia dyskursu na temat funkcjonowania sztuki w sferze życia codziennego i jej wpływu na obszary tematów trudnych społecznie. W tym konkretnym przypadku skupiamy się nad problemem tworzenia zadań projektowych w obrębie niepełnosprawności ruchowej w ramach tworzenia pracy dla artystów, a także ujmowania sztuki jako narzędzia przełamywania wszelkich granic, umożliwiającego każdemu rozwój myślenia i patrzenia na świat.

Wystawę można obejrzeć w Centrum Designu Gdynia w Galerii Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego przy Alei Zwycięstwa 96/98 w Gdyni. Wystawa potrwa od 02 do 24 lutego br., codziennie w godzinach 10-18. 

Program wydarzeń 02.02.2013:

10.00 – 15.00 warsztaty plastyczne:
- na początek śniadanie przygotowane przez Mariolę Białołęcką „Creative healthy food and balance” wraz z krótką prelekcją na temat prawidłowego odżywiania
- malowanie osłon oraz wykonywanie form i odlewów z gipsu
- wykłady Polskiej Akademii Dzieci – troje dzieci zaprezentuje swoje doświadczenia

17.00 wernisaż wystawy:
- powitanie, krótki wykład pt. KOLOR/ KOŁO/ WÓZEK, wręczenie osłon

18.30 koncert:
- Sopocki Chór Kameralny Continuo

WSTĘP WOLNY

www.centrumdesignu.gdynia.pl 
www.superforma.pl


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 30 stycznia 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca