Sztuka

Kraków. Kafka - Oswajanie Obcego

Kafka-Oswajanie Obcego to projekt artystyczny, którego autorem jest prof. Zbigniew Bajka. Celem projektu jest przedstawienie twórczości Franza Kafki w szerzymy aspekcie, w ramach innych niż literatura dziedzin sztuki oraz spojrzenie na siebie przez pryzmat twórczości artysty.

Już 11 maja w Centrum Sztuki Współczesnej niezwykle ciekawe spotkanie ze sztuką.  KAFKA-OSWAJANIE OBCEGO to projekt artystyczny, którego autorem jest prof. Zbigniew Bajka. Celem projektu jest przedstawienie twórczości Franza Kafki, w szerzymy aspekcie w ramach innych niż literatura dziedzin sztuki oraz spojrzenie na siebie przez pryzmat twórczości artysty. W programie imprezy przewidziano m.in.:

CZYTANIE AFORYZMÓW KAFKI „od dzieci do profesorów” co oznacza, że zapraszamy wszystkich chętnych umiejących czytać i pisać. Etap oswajania się z Kafką to proces długoterminowy, zaczynamy więc od najmłodszych lat. Kafka napisał 109 aforyzmów, zaproście też swoich znajomych… Czytanie wiąże się ściśle z oswojeniem OBCEGO- KAFKĄ czyli zapisem aforyzmu na plakacie, które w konsekwencji będą częścią albumu przygotowywanego przez prof. Zbigniewa Bajka w związku z 90 rocznicą śmierci autora.

PERFORMANCE „KOLONIA KARNA” – to niepowtarzalna okazja, żeby zobaczyć prof. Zbigniewa Bajka podczas jego pracy przy udziale osób, które poddają się temu działaniu. Chętnych modeli i modelki do tatuowania po ciele zapraszamy do zgłaszania się mailowo lub osobiście.

PERFORMANCE „PRZEMIANA”- niespodzianka.

PERFORMANCE „PASJA” – prowadzenie: Prof. Adam Wsiołkowski – lektor, Mateusz Bednarz - muzyka

Katarzyna Zabielska – harfa (improwizacje)

WERNISAŻ – galeria dolna wystawa indywidualna Zbigniewa Bajka; galeria górna – wystawa pokonkursowa „plakatów oswojonych” przez dzieci i młodzież z pracowni Izabeli Bieli w Młodzieżowym Domu Kultury im. A. Bursy w Krakowie ( rozdanie nagród ), wybrane plakaty wykonane podczas wydarzenia.

Informacje na  http://www.solvay.krakow.pl

od: 11 maja 2013, 13:00
do: 11 maja 2013, 18:00 CSW SOLVAY Kraków, ul. Zakopiańska 62

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 7 maja 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca