Sztuka

Weekend w Krakowie z Akademią Fotografii

Najbliższy weekend (24-26 maja) w Krakowie upłynie pod hasłem wyjątkowych spotkań z fotografią w tle. W ramach trwającego Miesiąca Fotografii w Krakowie oraz Krakow Photo Fringe Akademia Fotografii organizuje spotkania z twórcami fotografii oraz warsztaty.

 

W piątek, 24 maja, w godz. 17:00– 19:00, odbędą się warsztaty z udziałem Ché Zary Blomfield założycielki Baron Magazine. Baron Magazine to założony w Londynie magazyn modowy, który swoją stylistykę oraz specyfikę tematyczną buduję wokół pojęcia erotyzmu oraz jego kontekstów kulturowych. W debatach oraz branży modowej estetyka magazynu oraz umieszczane w nim treści zyskały miano „the art of pornography”.

Warsztaty będą składały się prezentacji Baron Magazine, dyskusji dotyczącej kierunku i struktury magazynu oraz debaty dotyczącej kształtu Contemporary fashion w chwili obecnej. 

 

Następnego dnia, 25 maja, mieszkańcy oraz goście Krakowa będą mieli okazję spotkać się z Mateuszem Sarełło, absolwentem Akademii Fotografii. Spotkanie będzie poświęcone premierze jego najnowszej książki „Swell”. Michał Łuczak, kurator książki, pisał o niej:

 

Miał to być projekt dokumentalny o Morzu Bałtyckim. Powstał więc plan, przemyślana forma, zakreślone na mapie miejsca, które trzeba odwiedzić, ale czasem nie warto niczego planować. „Swell” to historia o rozstaniu i nieakceptowanej samotności. O powrotach do tych samych miejsc, wspomnieniach, które nie dają spokoju i ostatecznie, o ukojeniu.  Ta książka to rozdział z życia wielu z nas. 

Po rozmowie i prezentacji multimedialnej będzie można kupić podpisany egzemplarz książki „Swell”. Wydawcą książki jest Instytut Kultury Wizualnej, który prowadzi Akademię Fotografii w Warszawie i Krakowie. 

Gościem spotkania z Mateuszem Sarełło będzie Michał Łuczak, który już następnego dnia (w niedzielę, 26 maja, o godz. 16.00) zaprasza na dyskusję o fotografii dokumentalnej, edycji książek i opowiadaniu historii. Spotkaniu z Michałem Łuczakiem towarzyszyć będzie promocja książki „ID”. W jej wstępie czytamy: ID (identity document) to zbiór siedmiu historii opowiedzianych za pomocą̨ fotografii. Początkiem każdej z nich jest pytanie o tożsamość́, ale w tej książce nie ma na nie odpowiedzi. Jest tylko szczerość́. Nikt nikogo nie udaje. Każdy patrzy na to, co go otacza, poprzez siebie. Te historie są̨ w autorach, a fotografia pomaga tylko wydobyć́ je na wierzch”. Książka powstała pod okiem Michała Łuczaka, a jej autorami są słuchacze warsztatów fotoreportażu i fotodokumentu Akademii Fotografii, który także będą obecni podczas spotkania.

 

Wszystkie wydarzenia odbywać się będą w siedzibie Akademia Fotografii przy ul. Tomasza 17 (piętro III, nad kawiarnią Camelot). Wstęp wolny.

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 24 maja 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca