Sztuka

"Krzywa bajka" potrzebuje głosów!

Zapraszamy Państwa do włączenia się w głosowanie na inicjatywę obywatelską „Krzywa bajka”. Jest to projekt animacyjno-edukacyjny, który został przygotowany w ramach programu Dom Kultury + i Europejskiej Stolicy Kultury Impart 2016.


„Krzywa bajka” - pozycja nr 21, czyli [Krzywa Bajka – Ewa Kamińska] to cykl spotkań
i warsztatów teatralnych, których zakończeniem będzie wystawienie przygotowanego w czasie zajęć przedstawienia teatralnego. Projekt skierowany jest do dzieci mieszkających
we wrocławskiej dzielnicy Brochów. Krzywa bajka to projekt edukacyjny, prospołeczny
i artystyczny, który ma się przyczynić do kształtowania świadomych, wrażliwych i aktywnych młodych ludzi. Projekt ten ma rozwijać wiedzę na temat różnych obszarów teatru: gry aktorskiej, tańca i ruchu, elementów plastycznych – kostiumów, scenografii i rekwizytów.

 

Warsztaty z uczniami Szkoły Podstawowej nr 80 będą trwały od września do grudnia 2013. Poza doświadczaniem różnych aspektów teatru w czasie zajęć, dzieci będą miały okazję zobaczyć przedstawienie Wrocławskiego Teatru Pantomimy oraz spotkać się i porozmawiać z aktorami. Trzecim partnerem projektu jest Centrum Edukacji Społecznej we Wrocławiu.

 

Organizatorzy projektu do przeprowadzenia projektu potrzebują Państwa głosów, które można oddawać do poniedziałku 8 lipca, do godz. 24.00 na stronie goo.gl/i6fyu. Celem strategicznym programu Dom Kultury + jest inicjowanie działań służących wzmocnieniu zaangażowania społeczności lokalnej w życie najbliższego otoczenia, odkrywaniu i rozwijaniu potencjału i kapitału kulturowego jej członków oraz kulturotwórczych zasobów społeczności. Biuro Festiwalowe Impart 2016 jako operator projektu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 od samego początku swej działalności  intensywnie rozwija współpracę ze społecznością lokalną, aby ta stała się jednym z głównych aktorów wspólnego przedsięwzięcia zaplanowanego na rok 2016.

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 5 lipca 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca