Sztuka

Plenerowa wystawa plakatów filmowych Andrzeja Pągowskiego

Stowarzyszenie Filmowców Polskich zaprasza na plenerową wystawę plakatów do znanych polskich filmów znakomitego grafika Andrzeja Pągowskiego.

 

Ekspozycję tworzą plakaty do klasyki polskiego kina, między innymi do filmów takich jak: Amator, Miś, Vabank, Człowiek z żelaza, Zabij mnie, glino, Przesłuchanie, Kingsajz, Aktorzy prowincjonalni, C.K. Dezerterzy i wielu innych, pochodzące ze zbiorów Muzeum Kinematografii w Łodzi.

 

Andrzej Pągowski - absolwent Wydział Plakatu PWSSP w Poznaniu. Jest autorem ponad 1000 plakatów, wydanych drukiem od 1977 roku w Polsce i zagranicą. Zajmuje się także ilustracją książkową i prasową, jest autorem okładek wydawnictw płytowych, scenografii teatralnych i telewizyjnych, scenariuszy filmów i teledysków. Został uhonorowany wieloma prestiżowymi nagrodami w kraju i za granicą, m. in. w konkursach „The Hollywood Reporter” w Los Angeles, konkursach plakatu filmowego w Chicago, czy w konkursach na Najlepszy Plakat Miesiąca i Roku w Warszawie. Jego prace znajdują się w wielu galeriach i muzeach świata, w tym w The Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku, Stripped House Museum of Art w Tokio, Circulo de Bellans Artes w Madrycie, Muzeum Plakatu w Wilanowie i Filmotece Narodowej.

 

Wystawa dostępna jest w Kazimierzu Dolnym, przy ulicy Senatorskiej 21, przed nowo otwartym Domem Pracy Twórczej Stowarzyszenia Filmowców Polskich mieszczącym się w budynku „Starej Łaźni”.

Zapraszamy do obejrzenia wystawy w dniach
24 sierpnia - 15 września 2013 roku

 

Głównym Partnerem ekspozycji jest Muzeum Kinematografii w Łodzi.

od: 24 sierpnia 2013
do: 15 września 2013 Dom Pracy Twórczej Stowarzyszenia Filmowców Polskich w Kazimierzu Dolnym

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 26 sierpnia 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca