Sztuka

Druga edycja największego Festiwalu Sztuki Iluzji w Polsce

 

Druga edycja największego Festiwalu Sztuki Iluzji w Polsce już w najbliższy weekend. Gwiazdą wieczoru zespół Volver.

 

Najwięksi polscy iluzjoniści, iluzje optyczne i fizyczne, magiczne instalacje, zróżnicowany program, składający się nie tylko z trików i sztuczek, ale także zawierający elementy teatru, tańca, hipnozy, gimnastyki, pirotechniki czy pokazu naukowego, a także specjalne atrakcje dla najmłodszych. To wszystko zobaczyć i przeżyć będzie można podczas drugiej edycji Festiwalu Sztuki Iluzji w Polsce. Festiwal odbędzie się Parku Edukacji i Rozrywki Farma Iluzji w dniach 7-8 września. 

 

W Festiwalu Sztuki Iluzji udział wezmą najwięksi polscy iluzjoniści i showmani: Jędrzej Bukowski, Jerzy Jakub Buczyński, Mariusz Czajka, duet Menello, Patenciarz, Kafari Cocktail, Andrzej Trampek i Patrycja Lipińska.

 

–  W Polsce sztuką iluzji zajmuje się kilkadziesiąt osób. Bardzo trudno jest zobaczyć gdzieś ich występ na żywo, a zwłaszcza wspólny występ. W zeszłym roku postanowiliśmy stworzyć przestrzeń, w której będą mogli wspólnie zaczarować rzeczywistość. Zorganizowaliśmy pierwszą edycję Festiwalu Sztuki Iluzji. Zainteresowanie było ogromne  –  mówi Tomasz Wielemborek pomysłodawca i założyciel Farmy Iluzji.

 

W programie Festiwalu Sztuki Iluzji znajdzie się mnóstwo atrakcji dla dzieci i dla dorosłych. Oprócz czołowych polskich iluzjonistów, wystąpią goście specjalni prezentujący różne formy
artystycznej ekspresji. Dla najmłodszych uczestników Festiwalu przewidziano specjalne atrakcje: malowanie buziek, zabawę z wielkimi bańkami mydlanymi, gry, zabawy i konkursy, animacje (w tym balonowe show Patrycji Lipińskiej), a także dwie interaktywne bajki - KOT W BUTACH i KOZIOŁEK PACNOŁEK w wykonaniu aktorów teatru DUET z Krakowa. Przez cały dzień czynna będzie SZKOŁA MAGII PANA ZĄBKA, w której dzieci będą mogły poznać podstawy sztuki iluzji.

 

Podobnie jak w ubiegłym roku, publiczność w drodze głosowania wybierze najlepszego iluzjonistę, który otrzyma nagrodę specjalną. – Ta dodatkowa motywacja sprawi, że każdy iluzjonista występujący na scenie da z siebie absolutnie wszystko. Możemy liczyć na fantastyczne, magiczne show – zachęca Tomasz Wielemborek. 

 

Podczas Festiwalu Sztuki Iluzji będzie można nie tylko wziąć udział w największym widowisku iluzjonistycznym w Polsce, ale także skorzystać z codziennych atrakcji, jakie dostarcza Farma Iluzji.  Goście Farmy Iluzji będą mogli m.in.: zwiedzić Latającą Chatę, zobaczyć Muzeum Iluzji, odnaleźć wyjście z wiklinowego labiryntu, przejść się Ścieżką Trapera, wejść na Pole Dmuchawców, skakać na trampolinach Euro-bungy czy skorzystać z kul wodnych. Odważni będą mogli wstąpić w progi Grobowca Faraona, przejść się Tunelem Zapomnienia oraz przejechać się na SEGWAY’u.

 

Zwieńczeniem Festiwalu będzie koncert gwiazd. Wystąpią finaliści ostatniej edycji programu Mam Talent, grupa RECYCLING BAND, grająca na własnoręcznie wykonanych z odpadów instrumentach, oraz zespół VOLVER, laureaci konkursu trendy na Sopot TOPtrendy 2010 oraz Superjedynki za Debiut Roku na Krajowym Festiwalu Piosenki w Opolu 2010.

Wstęp w ramach ceny biletu do parku. Pełny program Festiwalu Sztuki Iluzji można znaleźć na stronie: http://www.festiwaliluzji.pl/program.html

 

Druga edycja Festiwalu odbędzie się w Parku Edukacji i Rozrywki Farma Iluzji.  Położona w malowniczej dolinie Farma Iluzji powstała w ubiegłym roku jako park edukacji i rozrywki dla rodzin z dziećmi. Znajduje się we wsi Mościska koło Woli Życkiej, około 85 kilometrów od Warszawy i 80 kilometrów od Lublina. Park funkcjonuje przez niemal cały rok, a przyjmuje gości od wtorku do niedzieli.

 

Więcej informacji o Farmie Iluzji można znaleźć na stronie internetowej http://www.farmailuzji.pl, a także na Facebooku https://www.facebook.com/FarmaIluzji?fref=ts.

 

 

 

ARTYŚCI/ILUZJONIŚCI

Jędrzej Bukowski

Gość wielu programów telewizyjnych, zdobywca Grand Prix, jedyny iluzjonista w Polsce z tytułem Doktora, wykładowca na Politechnice Wrocławskiej, którego umiejętności docenił menadżer samego Davida Copperfielda! Show Artysty to starannie wyreżyserowany, niezwykle emocjonujący spektakl, w którym znaczącą rolę odgrywa taniec. To dzięki temu możemy zagwarantować Wam namiastkę show Davida Copperfielda w Polsce.

Jerzy Jakub Buczyński

Jego zainteresowanie iluzją, które z biegiem lat przemieniło się w cudowną pasję, sięga końca lat dziewięćdziesiątych, kiedy pod wpływem prezentowanych w telewizji pokazów mistrzów z całego świata jeszcze jako chłopiec zapragnął zagrać przed publicznością rolę czarodzieja. Po kilku latach pokazów typowo iluzjonistycznych odkrył w sobie coś jeszcze. Okazało się, że posiada zdolności pozwalające dość łatwo zahipnotyzować innych ludzi. I właśnie te umiejętności zaprezentuje podczas Festiwalu.

Paskudny Iluzjonista Menello

Myśleliście, że iluzjoniści to kwintesencja dobrego stylu, elegancji i dobrych manier ? Dobrze myśleliście. Ale od każdej reguły jest wyjątek. Sławomir Kowalski wraz z Bartoszem Madejem stworzyli postać Paskudnego Iluzjonisty, któremu jest w zasadzie wszystko jedno. A dla widzów jest to pół godziny komediowo - magicznego show, po którym w głowie zostaje śpiewana przez Bartka piosenka.

Mariusz Czajka

Iluzjonista z Torunia, specjalizujący się w trudnej sztuce manipulacji. Zwyciezca na wielu przeglądach iluzjonistycznych - w tym (UWAGA) - na naszym, który odbył się podczas I FESTIWALU  - rok temu.

 

Patenciarz

Finalista drugiej edycji programu „Mam talent”. Charakteryzuje go wielka kreatywność, ogromne poczucie humoru, aktywne wykorzystanie potęgi ruchu swojego ciała oraz własnoręcznie skonstruowane, często wybuchowe rekwizyty.  

 

 

 

Kafari Cocktail

"The Kitchen Show" w wykonaniu Kafri Cocktail to kicz w dobrym stylu, czyli multikolorowa, odlotowa bajka dla dzieci i dorosłych. Na pokaz składa się zbiór gagów zawierających elementy iluzji, żonglerki, klaunady oraz zaczarowanych baniek mydlanych. Publiczność jednak nie siedzi w zadumie, czekając na kolejny „numer” - ona również biorą udział w przedstawieniu. W figlarnym stylu Kafari wymyśla zadania dla swoich widzów, wciągając ich do wspólnej zabawy na scenie. Wisienką na torcie tej wybornej zabawy jest pokaz hula hoop, z aż czterema obręczami.

Andrzej Trampek

Show TRAMPKA, to interaktywna dawka dobrego humoru, połączona z popisami żonglerskimi na najwyższym poziomie. Andrzej z każdą chwilą zaskakuje publiczność różnorodnością swoich umiejętności. Poza tradycyjnym pokazem żonglerki maczugami, zobaczą Państwo mrożący krew w żyłach numer z nożami, dynamiczne Diabolo (magiczną klepsydrę tańczącą na sznurku) oraz niesamowity numer z patelniami. Jako artysta z wieloletnim doświadczeniem Trampek potrafi zaskoczyć nawet najbardziej wymagającego widza.

Patrycja Lipińska

Wokalistka, autorka pierwszych w POLSCE lekcji skręcania i modelowania balonów. Pomysłodawca autorskich zestawów balonowych do wspólnej, kreatywnej zabawy rodzica i dziecka. Jej balonowe lekcje cieszą się ogromnym uznaniem internautów. Na festiwalu zaprezentuje BALONOWE Show - będące kompilacją warsztatów, pokazów i zabaw animacyjnych.  Dla dzieci (i nie tylko) pozycja obowiązkowa.

Pan Ząbek

Pana Ząbka nie ma co przedstawiać. Szalony iluzjonista - performer tym razem poprowadzi szkołę magii, ucząc wszystkich chętnych prostych i możliwych do powtórzenia w domu sztuczek. Kto wie może będzie to dla kogoś początkiem wielkiej kariery?

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 3 września 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca