Sztuka

SPOTLIGHT KIDS w Muzeum Sztuki Nowoczesnej

 

29 września (niedziela) w godz. 12.00–18.00  odbędzie się wyjątkowa, urodzinowa edycja SPOTLIGHT KIDS.  Tym razem spotkamy się w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Podczas całodniowej przygody ze sztuką współczesną nawiążemy do wystawy prezentującej kolekcję muzeum, a to wszystko jako cześć projektu Warsaw Gallery Weekend.

 

SPOTLIGHT KIDS - Platforma Promocji Sztuki Współczesnej dla Dzieci - powstała ponad rok temu z inicjatywy kilku osób zaangażowanych w promocję sztuki współczesnej, a  finalny kształt został jej nadany przez autorkę konceptu - Ewelinę Krysiak:

 

 „Szukałam sposobu, aby przybliżyć sztukę współczesną Dzieciom, bo właśnie Dzieci mają potencjał, który pozwala im na swobodne, spontaniczne interpretowanie, a także  naturalne odnalezienia się w jej rozmaitych formach. Sztuka nas otacza, ale aby ją dostrzec i docenić jej działanie trzeba czuć się z nią swobodnie - stąd moim celem było stworzyć przestrzeń, w której Dzieci mają szansę obcowania ze sztuką w sposób bezpośredni, a jednocześnie na możliwie najwyższym poziomie. W projekt włączyło się wielu znakomitych Artystów, wyrażających się poprzez rożne media, dając tym samym możliwość doświadczania malarstwa, fotografii, instalacji, rzeźby czy video-artu. To miłe patrzeć, jak małe Sztukostwory radzą sobie w obszarach, które często onieśmielają dorosłych”  Ewelina Krysiak.

 

SPOTLIGHT KIDS - Platforma Promocji Sztuki Współczesnej dla Dzieci w ciągu roku stała się ponad instytucjonalnym projektem promującym aktywny udział Dzieci wraz z rodzicami w konfrontowaniu się ze światem sztuki współczesnej poprzez kontakt z jego twórcami – artystami, historykami sztuki i edukatorami.

 

W ostatnią niedzielę września spotkamy się w szczególnym miejscu, sercu polskiej sztuki współczesnej – Muzeum Sztuki Nowoczesnej przy ul. Emilii Plater w Warszawie.  W tej edycji SPOTLIGHT KIDS warsztaty dla dzieci przygotowali ważni artyści młodego pokolenia – Honza Zamojski, Magdalena Karpińska oraz ikony polskiego designu reklamowego - Cyber Kids on Real oraz przemysłowego - CODE Design.  Podczas warsztatów poznamy techniki pracy malarskiej, stworzymy niepowtarzalny katalog wystawy z kolekcji MSN, skonstruujemy artystycznego potwora i będziemy rozpoznawać nasze emocje i zmysły ruchowo-artystyczne.

 

Z okazji urodzin SPOTLIGHT KIDS zaprezentuje nowe logo oraz oprawę graficzną autorstwa Dominika Cymera, nie zabraknie także słodkich niespodzianek. Pierwsze urodziny zobowiązują!

 

Jak zawsze zapraszamy wszystkich także do strefy otwartej – Poczekalni SPOTLIGHT KIDS – miejsca, gdzie wszyscy – dzieci i dorośli, znajdą narzędzie do tworzenia i artystycznej ekspresji.

 

Zapraszamy wszystkie Sztukostwory wraz z rodzinami 29.09 do Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie przy ul. Emilii Platter 51,  w godz. 12:00 – 18:00

 

Przez cały dzień będzie można delektować się także kuchnią w bistro eMeSeN.

 

Szczegółowy program SPOTLIGHT KIDS na profilu: www.facebook.com/spotlightkidsart.

 

Współorganizator projektu: Narodowe Centrum Kultury

Mecenas projektu:PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

Partnerzy wydarzenia:Lefranc&Bourgeois, Snazaroo

 

 

 

 

 

od: 29 września 2013, 12:00
do: 29 września 2013, 18:00

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 25 września 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca