Sztuka

Jelenie Batora w MOMU

 

W MOMU.gastrobar 17 października pojawi się gość szczególny – Lech Bator. Artysta młodego pokolenia, który zdążył już wypracować swój własny, rozpoznawalny styl, zaprezentuje kilkanaście swoich prac, których najbardziej znanym, a zarazem zagadkowym elementem są... jelenie.

 

Goście będą mogli spotkać się z artystą podczas wernisażu, który odbędzie się 17 października, a obrazy będzie można obejrzeć w MOMU przez kolejny miesiąc. We wnętrzu MOMU pojawią się  zarówno bardziej realistyczne prace Batora, jak i te bazujące na geometrycznych, graficznych wzorach i symbolach. Na obrazach artysty pojawiają się czytelne elementy popkultury, takie jak np. Myszka Miki oraz postacie przywołujące na myśl mitycznych bogów, będących pół-zwierzętami, pół-ludźmi. Postaci kobiet i mężczyzn osadzone są w kontekście realnego świata, jednak zamiast ludzkich - noszą głowy jeleni i saren.

 

Lubię jelenie – mówi Lech Bator. W polskim malarstwie były dotąd kojarzone z kiczem, z jeleniem na rykowisku, a są to na tyle sympatyczne zwierzęta, że myślę, że warto dać im jeszcze jedną szansę. Jeleń jest na tyle anonimowy, że każdy może w nim zobaczyć, kogo chce. Jest symbolem, nie chcę narzucać nikomu swojej interpretacji.

 

Lech Bator ukończył w 2010 Europejską Akademię Sztuki w Warszawie na kierunku projektowanie graficzne. Na początku zafascynowany był tradycyjnymi formami graficznymi, jednak z czasem jego zainteresowanie przesunęło się na farby i płótno. Mimo to, wciąż mówi o sobie: „grafik, który maluje”, a do wielu swoich obrazów przemyca geometryczne kształty takie jak krzyżyki i strzałki. 

      

 

Wernisaż obrazów Lecha Batora

17 października, godz. 18:30

 

MOMU.gastrobar

 

ul. Wierzbowa 11

Warszawa

 

fanpage:

https://www.facebook.com/MOMU.gastrobar

17 pazdziernika 2013, 18:30

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 6 pazdziernika 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca