Sztuka

„SZTUKOBRANIE” - Targi Młodej Sztuki

IV edycja „SZTUKOBRANIA” to zupełnie nowa odsłona wydarzenia, w którym swoje prace zaprezentują nie tylko najlepsi młodzi artyści z Polski, studenci i absolwenci uczelni artystycznych, ale również twórcy niezależni i wyjątkowo utalentowani. Różnorodność Targów podkreślą reprezentując różne style, szkoły i środowiska artystyczne. „SZTUKOBRANIE” to dwudniowe wydarzenie skupiające w jednym miejscu grupę znakomitych - młodych nie tylko wiekiem, ale i duchem - twórców sztuki współczesnej, umożliwiające nawiązanie kontaktów z klientami, kolekcjonerami oraz galeriami.

 

Poprzednie edycje udowodniły, że Targi są równocześnie doskonałym początkiem kariery artystycznej, jak i szansą dla każdego, kto chciałby za przystępną cenę stać się posiadaczem dobrej niekonwencjonalnej sztuki na swój własny, prywatny użytek. Bycie posiadaczem w ówczesnych czasach towaru luksusowego jakim niewątpliwie jest Sztuka, oprócz tego, że zwiększa prestiż osoby, która tą Sztukę kupuje i chce się nią otaczać, jest przede wszystkim pewną inwestycją dla tych, dla których słowa: piękno, wrażliwość, sztuka… nie są ani obojętne ani obce.

 

SZTUKOBRANIE” udowodniło, że Sztuka jest na wyciągnięcie ręki i każdy może być w jej posiadaniu. Dodatkowo możliwość bezpośredniego obcowania z artystami, pozwala przyjrzeć się z bliska nowym trendom w sztuce, wymianę doświadczeń oraz współuczestnictwo w szeroko pojętej kulturze. Poszukiwacze młodych talentów, kolekcjonerzy, osoby, które lubią otaczać się pięknem – każdy znajdzie tutaj coś interesującego dla siebie... Na Targach Młodej Sztuki będzie można zobaczyć i kupić bezpośrednio prace młodych twórców, tj: malarstwo, grafikę tradycyjną, fotografię, rzeźbę, ceramikę.

 

IV Edycja „SZTUKOBRANIA” będzie jednocześnie częścią większego projektu jakim jest OGÓLNOPOLSKI KONGRES STUDENTÓW I DOKTORANTÓW HISTORII SZTUKI, któremu patronować będzie Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. dra hab. med. Wojciech Nowak. Kongres odbędzie się w Krakowie w dniach 10-13 października 2013 r. Celem tego wyjątkowego - organizowanego po raz pierwszy w skali ogólnopolskiej - wydarzenia jest nie tylko próba podsumowania badań i kierunków zainteresowań naukowych młodych historyków sztuki, ale także wyłonienie najwybitniejszych studentów i doktorantów tej dziedziny. Głównemu wydarzeniu - czterodniowej konferencji naukowej organizowanej na Wawelu - towarzyszyć będą twórcze działania realizowane przez wiele krakowskich instytu­cji w październiku i listopadzie 2013 roku. „Sztukobranie” zamknie te wydarzenia Targami Młodej Sztuki!

IV. TARGI MŁODEJ SZTUKI –„SZTUKOBRANIE” odbędą się w dniach 7-8 grudnia 2013 r.

w Salach Balowych Pałacu pod Baranami, na Rynku Głównym 27 w Krakowie, w godz. 11 – 18.

 

CICHA AUKCJA”

 

Sztuka jest zaiste nie chlebem, lecz winem życia”, Jean Paul Sartre

 

Pierwszego dnia odbędzie się wydarzenie wyjątkowe i unikalne „Cicha Aukcja” dzieł zgromadzonych i wystawionych podczas Sztukobrania – Targów Młodej Sztuki.

Wydarzenie niezwykłe ponieważ wśród niepowtarzalnej atmosfery renesansowych wnętrz, bogata historia miejsca splecie się z niecodziennym spotkaniem tych, którzy sztuką się ota­czają, sztuką żyją, sztukę doceniają, słowem wielkich pasjonatów. A choć kolekcjonowanie sztuki z definicji jest hobby elitarnym, wąskie grono ich wielbicieli na pewno doceni naszą inicjatywę, podczas której zaprezentowane zostaną dzieła młodych ciałem i duchem polskich artystów. Doskonale wiemy, że tworzenie kolekcji opiera się na indywidualnym zdaniu i odczuciach, bez względu na to, czy zakupione dzieła mają jedynie cieszyć oko, być oryginalnym dodatkiem wnętrza, czy inwestycją finansową, dlatego chcielibyśmy w atmosferze kameralnego spotkania, bez udziału artystów oraz osób trzecich, stworzyć zaproszonym gościom możliwość intuicyjnego obcowania i dzielenia się sztuką współczesną.

 

Dzięki udziałowi w „Cichej Aukcji” biorący w niej udział goście, będą mieli szansę na promowanie swojej marki podczas pierwszego takiego „eventu” w Polsce. Ponadto niewątpliwą zaletą może być znalezienie się wśród instytucji torujących nowatorskie rozwiązania w „artystycznym biznesie”. Obecność na „Cichej Aukcji” stanie się zjawiskiem budującym, bowiem będziemy dokładali wszelkich starań, by dowieść, że młodzi artyści mają szansę pokazać się szerszemu gronu, jak i zyskać popularność, a także przychylność kolekcjonerów i pasjonatów sztuki. Nie należy zapominać, że z obiektów podziwianych za swe walory artystyczne, obrazy, grafiki czy fotografie, to dzieła sztuki stają się pożądanym składnikiem portfela inwestycyjnego i atrakcyjnym dobrem, w które warto lokować oszczędności.

 

Szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie internetowej: www.sztukobranie.pl

www.sztukobranie.blogspot.com oraz na Facebooku: www.facebook.com/sztukobranie.

od: 7 grudnia 2013
do: 8 grudnia 2013

Patronat medialny:
Wywrota


przysłano: 24 listopada 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca