Sztuka

Wystawa malarstwa witolda stelmachniewicza w rossberg gallery

BLUTGESETZ

29 marca (sobota) o godzinie 18.00 odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Witolda Stelmachniewicza pt. „Blutgesetz”. Wszystkie prace, które zostaną zaprezentowane podczas wystawy powstały w 2014 roku. Kuratorem wystawy jest Jan Trzupek.


Wystawę „Blutgesetz” malarz dedykuje Nikiszowcowi. Kłania się historii miejsca, osławionego między innymi w filmach Kazimierza Kutza. (…)Witold Stelmachniewicz, w trzech skomponowanych sekwencjach, przywołuje: postaci Zillmanów, architektów, twórców Nikiszowca; kościół św. Anny i historię zrabowanych przez hitlerowców dzwonów oraz motywy współczesne. – pisze w tekście kuratorskim Jan Trzupek.

 

Witold Stelmachniewicz (ur. 1970) mieszka i tworzy w Krakowie. Jest autorem 12 wystaw indywidualnych i uczestnikiem kilkudziesięciu zbiorowych, w tym zagranicznych. Pracę nad obrazem zwykle poprzedza namysłem nad budową jego koncepcji. W efekcie powstaje malarstwo uwikłane w sieć odniesień, "narracyjne", pełne ukrytych znaczeń.

 

W swoim malarstwie nie tworzę rebusów, tylko "montuję" relacje. Między jednym a drugim obrazem tworzy się pole kontekstualne, które każdy wypełni sobie tym, czym zechce. Odbioru nie da się zaprojektować - mówi Witold Stelmachniewicz.

 

Rossberg Gallery to prywatna galeria sztuki działająca w katowickim Nikiszowcu, która zgodnie ze swoją ideą promuje sztukę w kręgach poza artystycznych, a także zajmuje się sprzedażą dzieł sztuki. Prace Witolda Stelmachniewicza będzie można nabyć już w dniu wernisażu, tj. 29 marca.


Blutgesetz – wystawa Witolda Stelmachniewicza, potrwa od 29 marca do 12 kwietnia 2014 r.


Rossberg Gallery, Katowice, Janowska 2/2.
www.rossberg.pl

 


przysłano: 22 marca 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca