Sztuka

Galeria ENTROPIA Marcin Harlender ANTYORNAMENTY 11.04.2014

Galeria ENTROPIA

Wrocław ul.Rzeźnicza 4

www.entropia.art.pl

71 3444 634

 

 

Marcin Harlender

ANTYORNAMENTY

11 - 22.04.

performans/ otwarcie wystawy

11.04.2014 godz.19.00 | piątek

 

 

________________________

 

Proste

jescze bardziej proste

najprostsze

zanika w końcu

pojawia się znowu

 

 

 

Notoryczne powtarzanie, że sztuka nie zdobi bowiem zdobić nie może wydawać się może nudne jednak świadomość, że to właśnie działalność artystyczna stanowi o całym społecznym krwioobiegu, ba - jest niemal jego rdzeniem wciąż zdaje się być w fazie noworodka.

Antyornamenty to malarstwo bardzo prymitywne, niekiedy wręcz prostackie. Często zdaje się być niedokończone (choć osobiście wolę określenie - nieskończone). Jeśli szukać tu śladów subtelności czy wyrafinowania, to raczej w sferze, którą zwykliśmy określać jako "pozamalarską". A jednak z tego też się składa malarstwo. W końcu istotę sztuk wizualnych stanowi przecież to , co niewidzialne...

 

[M.H.]

 

...............

 

Marcin Harlender /ur. 1959/, malarz, performer, twórca instalacji, happeningów, teoretyk sztuki, od lat zajmuje się analizą bezpośrednich oddziaływań obiektów sztuki na świadomość ich odbiorcy w przestrzeni galeryjnej jak i poza nią. Artysta totalny i zdeterminowany sztuką. Studiował na PWSSP we Wrocławiu /1982-1989 i 1991-1992/, dyplom w pracowni prof. Konrada Jarodzkiego /1996, ASP Wrocław/. Na przełomie lat 80. i 90. autor i uczestnik wielu działań i akcji artystycznych w przestrzeni miejskiej Wrocławia. Autor kilkudziesięciu wystaw i wystąpień indywidualnych. Współpracuje z Galerią Entropia od 1988 r.

 

.............

fot. MJ


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 30 marca 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca