Sztuka

Zabawa do kwadratu, czyli warsztaty z patentem!

Zabawa do kwadratu, czyli warsztaty z patentem!
Zapisy na warsztaty do 30 kwietnia


Dni coraz dłuższe, słońce grzeje coraz mocniej, dzieci nie mogą już usiedzieć w domach. Jak zapewnić pociechom w różnym wieku udany i pożyteczny weekend majowy? Muzeum Emigracji w Gdyni ma dla wszystkich „Patent na majówkę”.

 

Wśród wielu atrakcji przygotowanych na 2 maja w Centrum Nauki Eksperyment znajdą się między innymi warsztaty budowy instrumentów łączące ekscytującą zabawę z umysłową gimnastyką i poszerzaniem wrażliwości na otaczające nas dźwięki. Poprowadzą je muzycy z zespołu Małe Instrumenty. Zachęcamy całe rodziny do wspólnego poznawania, próbowania i tworzenia! Każdy może zbudować swój, jedyny i niepowtarzalny super-instrument – ale uwaga: liczba miejsc na bezpłatne warsztaty jest ograniczona! Zapisy na zajęcia są możliwe pod telefonem 58 623 31 79 lub pod adresem biuro@muzeumemigracji.pl. Wyjątkowych artystów-eksperymentatorów z grupy Małe Instrumenty będzie można podziwiać również podczas wieczornego koncertu.
 

To nie jedyne warsztaty przygotowane 2 maja. Marzyliście kiedyś o pracy producenta muzycznego lub własnym studiu nagraniowym? Będziecie mogli spróbować sił w montażu i profesjonalnej rejestracji dźwięku. Miłośnicy technologii i, być może, przyszli genialni konstruktorzy również znajdą coś dla siebie. Będzie nauka podstaw mechaniki i elektroniki, która nigdy nie była prostsza niż z pomocą unikalnego systemu do konstruowania robotów - Lo Fi Robot. Ale i artystyczne dusze będą się świetnie bawiły podczas warsztatów projektowania unikalnych wpinek.
 

Nie zabraknie pokazów naukowych i eksperymentów z zakresu astronomii, fizyki, chemii, biologii, prezentowanych m.in. na przykładach z kuchni molekularnej. Odbędą się również projekcje filmów, wykłady i gra miejska. Wszystko to poświęcone wybitnym postaciom polskiej nauki, żyjącym i tworzącym za granicą – noblistki Marii Skłodowskiej-Curie, pioniera kinematografii - Kazimierza Prószyńskiego, prekursora współczesnej elektroniki - Jana Czochralskiego, genetyka - Piotra Słonimskiego, wynalazcę magnetofonu - Stefana Kudelskiego i sławnego astronoma - Aleksandra Wolszczana. Odkryj polskich wynalazców i zdobądź swój patent na majówkę!

 

Więcej o projekcie PATENT NA MAJÓWKĘ:
http://muzeumemigracji.pl/patent-na-majowke/

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 24 kwietnia 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca