Sztuka

SURVIVAL już za miesiąc!

Już 27 czerwca o godz. 19:00 odbędzie się otwarcie 12. edycji Przeglądu Sztuki SURVIVAL! Tym razem sztuka opanuje opuszczony budynek Instytutu Farmacji Akademii Medycznej przy ul. Grodzkiej 9 we Wrocławiu. Hasło 12 edycji to: „Miasto – stan zapalny”.

 

12. edycja Przeglądu Sztuki SURVIVAL odbędzie się w dniach 27 czerwca – 1 lipca 2014 roku. Zawartość merytoryczna 12 SURVIVALU odnosić się będzie do wątków dotyczących czynności i stanów życiowych (infekcja, wirus, medycyna, anatomia, rekonwalescencja, ciało i etyka, choroba, śmierć), jak i architektury i urbanistyki (entropia, ruina, rewitalizacja, konserwacja). Myśl przewodnia tegorocznej edycji: „Miasto – stan zapalny” ma posłużyć artystom i kuratorom Przeglądu do rozpatrzenia problemu choroby i uzdrawiania, zarówno w odniesieniu do miasta, rozumianego jako żywy organizm, jak i do ludzkiego ciała.

 

Kuratorzy Przeglądu, Anna Kołodziejczyk i Michał Bieniek, zdecydowali się podzielić wystawę na dwie zasadnicze części. Jak co roku, przez cały czas trwania Przeglądu, będzie można oglądać wystawę ogólną, na którą złożą się prace nadesłane przez artystów z całej Polski, wyłonione przez głównych kuratorów Przeglądu w trybie konkursowym.

 

W tym roku do współpracy zaproszono także kuratorów zewnętrznych. Magdalena Popławska, Magdalena Zięba, Szymon Kobylarz i Antoni Burzyński wraz z zaproszonymi przez siebie artystami uzupełnią wystawę ogólną mniejszymi ekspozycjami tematycznymi.

 

Tym sposobem przez 5 dni powstawać będzie złożona i wielowymiarowa ekspozycja, eksplorująca główną myśl tegorocznej edycji SURVIVALU na rozmaitych płaszczyznach. Budynek dawnego Instytutu Farmacji stanie się przestrzenią dialogu między różnorodnymi artystycznymi i kuratorskimi postawami, między zaproszonymi artystami, a tymi, którzy przystąpili do konkursu.
 

W programie: oprowadzania kuratorskie, wykłady i debaty, klub festiwalowy oraz scena dźwiękowa.

Kuratorami 12. Przeglądu Sztuki SURVIVAL są Michał Bieniek i Anna Kołodziejczyk, współpraca kuratorska: Anna Stec
Kurator Sceny Dźwiękowej: Daniel Brożek
Kurator debat: Bartek Lis
12. Przegląd Sztuki SURVIVAL: „Miasto – stan zapalny”
27 czerwca – 1 lipca 2014

Otwarcie: 27 czerwca o godz. 19:00
Więcej informacji: www.survival.art.pl

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 27 maja 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca