Sztuka

Konkurs fotograficzny | Portret rodzinny Pana Cogito

Czy potrafisz sportretować swoją rodzinę? Fundacja im. Zbigniewa Herberta zaprasza do wzięcia udziału w konkursie na najciekawszą fotograficzną interpretację jednego z wierszy Herberta poświęconych rodzinie.

 

Konkurs, odbywający się na facebookowej stronie Pan Cogito (Facebook.com/Herbert.Pan.Cogito), skierowany jest do wszystkich osób interesujących się fotografią i twórczością Zbigniewa Herberta. Ma zachęcać do poszukiwań artystycznych zainspirowanych utworami poety oraz do rozwijania wyobraźni poprzez łączenie sztuk wizualnych i literatury.

By wziąć udział w konkursie, należy w terminie od 2 do 22 czerwca 2014 roku nadesłać wykonane przez siebie zdjęcie inspirowane jednym z wierszy Herberta: „Do ojca”, „Babcia” lub „Matka”, dodając je do aplikacji konkursowej dostępnej na stronie https://www.facebook.com/Herbert.Pan.Cogito   lub wysyłając na adres poczty elektronicznej Pan.Cogito@fundacjaherberta.com. Zdjęcia powinny być zapisane w formacie JPG lub PNG, a rozmiar pliku nie może przekraczać 3 MB.


 

Nagrodami w konkursie są: tomy poezji Zbigniewa Herberta oraz aparat cyfrowy Nikon i słuchawki bezprzewodowe Denon . Wszystkie prace oceniane będą przez profesjonalne jury, w którym zasiądą między innymi: artysta fotografik Jan Brykczyński oraz historyk literatury i krytyk literacki prof. Paweł Próchniak.

Partnerami konkursu są Biblioteka Narodowa i Instytut Książki. Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


 

Więcej informacji o konkursie oraz Międzynarodowej Nagrodzie Literackiej im. Zbigniewa Herberta można znaleźć na:


 

 

Zdjęciaprzysłano: 2 czerwca 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca