Sztuka

KZK - WROCLAW STAMBUL TRACK | Wystawa

10.06.2014 godz.18.00 | wtorek

pokaz/koncert

 

 

kzk – wrocław stambuł track – 2014 (projekt)

 

..próba przejścia z jednego stanu (WRO) w drugi (STAMBUŁ) z całym doświadczeniem codziennej drogi: ..dźwięk, obraz, ludzie, dzień, noc, granice, krajobrazy i 'sama droga' – jako stan w którym się znajdziemy.

 

..moment zwrotny to show w Stambule stymulowany drogą – improwizowana ścieżka dźwiękowa...

..powrót ze stanu drugiego w pierwszy, pokaże co przyniesie ten tygodniowy eksperyment...

 

..do działania zaprosiliśmy Ryszarda Borówkę (lira korbowa), który wystąpi w roli transu.

..jak zawsze postaramy się wejść we wspólną interakcję z otoczeniem i jak zwykle nie wiadomo co może się zdarzyć.

________________________

 

KZK [Krew z kontaktu] to osobliwy dziwoląg. Pokraczny duet, który prócz dźwięku, obrazu, performensu, parateatralnej garderoby i niekończących się własnych monologów, czerpie inspirację z wielu źródeł życia codziennego i minionego. Powołany nie tylko z potrzeby chwili, czy przypadku, ale przede wszystkim na zamówienie kilku organizacji, ministerstw i departamentów; z Kołami gospodyń wiejskich na czele. Krew z kontaktu to inicjatywa odśrodkowa, systematyczna i unikatowa. Odśrodkowa - bo podobnie jak w fizyce zarządziły nią siły bezwładności, które potencjalnego odbiorcę ciosają i zaskakują znienacka. Systematyczna - bo mimo wyhamowań nigdy nie zawiesiła działalności i trwa w pogotowiu od prawie 10 lat. Wreszcie unikatowa bo łączy komizm z dramatyzmem, góry z morzem i pasteryzację z naturą - rzadko zabiera głos publicznie i nie straszy ilością wydawnictw. Zapał twórczy Krwi z kontaktu pochodzi zarówno z przebóstwienia jak i archiwalnych prognoz pogody. Natchnieniem są wahania wskaźników wydobywczych azbestu w Zimbabwe oraz jaskrawe krasnale ogrodowe. Duet KZK swoje muzy ma w każdej piwnicy, lodówce, trudno dostępnej skrytce czy pawlaczu. Wena przychodzi ze wszystkich kontynentów, galaktyk i atomów. Działalność Krwi z kontaktu w dużej mierze opiera się na persyflażu, parodii i pastiszu.

 

________________________

 

Projekt KZK - Wrocław Stambuł TRACK został zrealizowany w ramach wystawy Ro/Złączenia zorganizowanej przez Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu w Galerii Kuad w Stambule. Wystawa jest częścią obchodów 600-lecia nawiązania relacji dyplomatycznych między Polską a Turcją. (więcej informacji: http://rozlaczenia.wordpress.com).

 

Finał działania KZK będzie miał miejsce we Wrocławiu w Galerii ENTROPIA. Zapraszamy!

 

 

Galeria ENTROPIA

Wrocław ul.Rzeźnicza 4

www.entropia.art.pl

71 3444 634

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 4 czerwca 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca