Sztuka

Międzynarodowy Dzień Animacji POKAZY | Galeria Entropia 27-29.10.2014

Międzynarodowy Dzień Animacji (MDA) świętowany jest 28 października. Data ta nie jest przypadkowa: tego dnia 122 lata temu, w 1892 roku w Grevin Museum w Paryżu, odbył się pierwszy publiczny pokaz animacji Theatre Optique Emile Reynauda. Z tej okazji na całym świecie odbywają się pokazy filmów animowanych, wystawy, seminaria i warsztaty. MDA stwarza okazję do prezentacji i międzynarodowej wymiany dokonań animacji. Jest to największe niekomercyjne święto filmu animowanego oparte na wzajemnej wymianie i komunikacji między twórcami i wielbicielami animacji.
Koordynacją obchodów MDA w skali całego świata zajmuje się ASIFA - Międzynarodowe Stowarzyszenie Twórców Filmu Animowanego (Association Internationale du Film d'Animation) we współpracy z grupami narodowymi. Grupa ASIFA Poland, która została utworzona w listopadzie 2008 roku, koordynuje obchody MDA na terenie Polski.

MDA jest organizowany we Wrocławiu przez Galerię Entropia (od 2009 roku) we współpracy z ASIFA International i ASIFA Poland.

MDA - święto animacji - w roku 2014 będzie trwało w Galerii Entropia przez kolejne trzy dni 27 - 28 - 29 października.

 

W programie pokazów znajdą się:

27.10.2014 godz.18.00 | poniedziałek
- filmy nagrodzone na jednym z największych na świecie festiwali animacji ITFS w Stuttgarcie: zwycięskie filmy z konkursów międzynarodowego oraz Badenii-Wirtembergii

28.10.2014 godz.18.00 | wtorek
- zestaw filmów nagrodzonych na Festiwalu Polskiej Animacji O!pla 2014;

29.10.2014, g. 17:00 | środa
POKAZ DLA DZIECI - zestaw filmów nagrodzonych na ITFS w Stuttgarcie oraz inne wybrane perełki animacji dla naj- i młodszych widzów;

WSTĘP WOLNY! Zapraszamy!


szczegóły na www.entropia.art.pl
 

Zdjęciaprzysłano: 23 pazdziernika 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca