Sztuka

Szymon Kobylarz | SYMULACJE

Szymon Kobylarz
SYMULACJE 
malarstwo | modele | obiekty 
30.01-20.02.2015
otwarcie wystawy: 30.01.2015 godz.18.00

z a p r a s z a m y 

_____________

Moja najnowsza wystawa oprócz pracy malarskiej "site specific" składa się głównie z projektów, modeli i wizualizacji prac, które mają powstać w przyszłości. 
Na tym właściwie można byłoby zakończyć jej opis, ponieważ niechętnie mówię o czymś, czego do końca sam nie jestem pewien. Warto jednak zaznaczyć, że od jakiegoś czasu nurtuje mnie powtarzalność, samo-podobieństwo, oddziaływanie skalą, forma otwarta i skomplikowanie rzeczy najprostszych. Jestem zafascynowany również matematyką, której nigdy wcześniej nie poświęcałem zbyt wiele uwagi, a którą teraz staram się zrozumieć. Zacząłem od próby przeniesienia ciągu Fibonacciego na najprostszy fraktal wygenerowany cyfrowo. W ten sposób wyrzeźbiłem drzewo. Być może nie za dobrze i niezbyt dokładnie, gdyż wcześniej nie pracowałem w drewnie. Jednak właśnie ten brak umiejętności i niewprawność ręki stała się tym, czym jest wiatr dla gałęzi prawdziwego drzewa.

S.K.
_____________

Szymon Kobylarz ur. w 1981 roku na Śląsku. Malarz, artysta sztuk wizualnych, twórca instalacji oraz obiektów. Studiował malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, gdzie w 2007 roku obronił dyplom z wyróżnieniem. Wykłada na macierzystej uczelni. Mieszka i pracuje w Katowicach. Związany z Galerią ŻAK | BRANICKA w Berlinie. Do najważniejszych wystaw zaliczyć można: Slapstick! w Kunstmuseum Wolsburg w Niemczech, Establishment jako źródło cierpień w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie, ECHELON70 w Galerii Kordegarda, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki w Warszawie, Civile Defense w Galerii ŻAK | BRANICKA w Berlinie czy The Power of Fantasy w BOZAR - Centre for Fine Arts w Brukseli. Co roku bierze udział w Międzynarodowych Targach Sztuki, m.in. ARTISSIMA w Turynie i VIENNAFAIR w Wiedniu. Jego prace wielokrotnie publikowano w Polsce i za granicą.

_____________

https://www.facebook.com/events/1566881816888534/
http://www.entropia.art.pl/view_news.php?id=357

_____________

patronat medialny:
Kultura NatychMIASTOwa
http://kulturanatychmiastowa.pl/
https://www.facebook.com/kulturanatychmiastowa
Obieg
www.obieg.pl
_____________

Projekt dofinansowany ze środków m.Wrocławia
_____________

www.entropia.art.pl

 


przysłano: 28 stycznia 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca