Sztuka

"Zapalne szepty" Angela Perdomo

Fundacja New Era Art Jana Potockiego ma zaszczyt zaprosić na wystawę hiszpańskiego artysty Angela Perdomo „Zapalne szepty”.  Otwarcie wystawy odbędzie się  26.04.2015 o godz. 19:00  w Galerii Pod Baranami (Pałac Pod Baranami, Rynek Główny 27, wejście od strony ul. św. Anny, Kraków). Wystawa potrwa do 13.05.2015.

Wystawa w ramach Cracow Gallery Weekend KRAKERS 2015.

Biogram

Angel Perdomo jest artystą urodzonym na Teneryfie (Wyspy Kanaryjskie, Hiszpania). Jego przygotowanie artystyczne, z własnego wyboru, jest autodydaktyczne. Obecnie mieszka w Krakowie, gdzie kontynuuje swoją pracę i karierę artystyczną.

O twórczości:

Głównym impulsem jego twórczości jest eksplorowanie percepcji i projekcji rzeczywistości.

Szczególnie interesuje go praca z człowiekiem, który protagonizuje jego prace skoncentrowane głównie na cielesności. Poszukuje czystej ekspresji plastycznej, ale jego zamierzeniem jest także kwestionowanie wyglądu fizycznego. Jego twórczość mówi także o wzajemnym oddziaływaniu, które powstaje między człowiekiem i jego otoczeniem; o tym, w jaki sposób nasza cywilizacja wpływa na przestrzeń społeczną, a przede wszystkim, w jaki sposób jednostki wpływają na przestrzeń własną. W swoich pracach nie stara się uzyskać konkretnych odpowiedzi. Mimo tego, iż posiada sprecyzowane cele i zainteresowania, poszukuje odpowiedzi sensorycznych. Jego intencją jest zbliżenie się do rzeczywistości w sposób bardziej emocjonalny niż racjonalny. Chce malować obrazy wolne od jednoznacznych wyjaśnień. Tworzy prace o otwartych znaczeniach, które opierają się na użyciu fantastycznego i poetyckiego języka.

www.angelperdomo.com

Opis wystawy „Zapalne szepty”:

W skład wystawy wchodzi cykl obrazów zatytułowany “Dom złotników” i ”Sanatorium” oraz prace rysunkowe.

W cyklu pierwszym artysta eksploruje czynność, jaką jest tworzenie przedmiotu, koncentrując się na osobie tworzącej zamiast na powstałej rzeczy.

W drugim cyklu malarskim artysta przedstawia swoją fantastyczną interpretację miejsca, jakim jest sanatorium, opracowując je w znaczeniu formalnym, jak i konceptualnym, a także jako poetycką refleksję na temat uzdrawiania ciała.

Na wystawie znajduje się także zbiór rysunków, których nie łączy wspólny temat. Prace te pokazują większą swobodę wysuwając na pierwszy plan walory formalne i czysto plastyczne.

Więcej informacji na stronie wydarzenia:

https://www.facebook.com/events/796115947123931/

Link do zapowiedzi wystawy: 

https://www.youtube.com/watch?v=gZLfwG681Hk

 


przysłano: 21 kwietnia 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca