Sztuka

Krzywimy drugi raz

Drugie „KRZY.WE” świadczą przede wszystkim o tym, że pierwsze spotkały się z ciepłym przyjęciem. Ba, nawet gorącym. Z dużą satysfakcją myślimy o tamtej wystawie, wernisażu, finisażu, publiczności i atmosferze, jaka towarzyszyła pierwszej edycji projektu. Krytycy docenili wysoki poziom prezentowanych prac, odwiedzający podobnie. Dodatkowo wszyscy bawili się doskonale, a znajomość wektorów i tego, co przy ich pomocy można tworzyć, na pewno wzrosła. 

Nie zmienia się, a tylko lekko poszerza, formuła prezentacji. W wystawie udział bierze 12 twórców, uznanych za czołówkę polskich grafików wektorowych, którzy na przestrzeni ostatnich miesięcy zaprezentowali nowe, ciekawe prace.

Artyści bioracy udział w wystawie:
Akuma, Aqualoopa, Piotr Ciesielski, Piotr Jakubowski, Mr. Walczuk, Konrad Kirpluk, Filip Komorowski, Koxu, Krzysztof Nowak, Ogryz, Adam Quest i Wiur. 

Otrzymali oni zadanie stworzenia jednej, całkowicie oryginalnej pracy, na zadany temat. Tym razem wypowiedź interpretować miała hasło „mroczna dzielnica”. Poza tematyczną dziesiątką dzieł, na wystawie znajdzie się szeroki przegląd twórczości autorów biorących udział w projekcie. 

"Grafika wektorowa ma szerokie grono zwolenników, a twórczość najciekawszych twórców tego nurtu budzi spore emocje i jest silnie śledzona. Oczywiście wiele z tych koncepcji powstaje w komercyjnym kontekście. Dla znawców nie ma to znaczenia, zleceniodawcy doceniają możliwości gatunku i kreatywność autorów. Wektor daje kolosalne możliwości, nie poddaje się jednak łatwej „obróbce”. Można przy jego pomocy zrobić wszystko, stanowi jednak duże wyzwanie i tylko pozornie projektowanie przy jego użyciu jest proste. Dlatego autorzy na wysokim poziomie zaawansowania są wysoko cenieni. W twórczości wektorowej, jak w każdej innej, chodzi jednak o coś zupełnie innego. Wielu może opanować sprawność warsztatową, później zaczyna się prawdziwa przestrzeń twórcza. Liczy się pomysł, autentyczność, własny styl, ekspresja. Skodyfikowane i ograniczone do tych samych elementów wektory, służą powstaniu bardzo indywidualnych, unikatowych wręcz kreacji, a charakter prac ich twórców rozpoznawalny jest na pierwszy rzut oka. Dlatego najlepsi mają fanów i zwolenników. Wiemy, że nie zabraknie ich na wernisażu, bo pokazujemy wektorowców najlepszych. "
- Agnieszka Gniotek

Sponsorem wystawy KRZY.WE 2 jest Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania.
 

W załączniku znajdą Państwo pełną informację o wernisażu, logo wystawy oraz grafikę informacyjną.

 


Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy "KRZY.WE 2".

MIEJSCE:
PRAGALERIA
Stalowa 3, Warszawa

DATA:
27 czerwca 2015
18.00 - 21.00
 

 


przysłano: 17 czerwca 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca