Oskar Kolberg’s Folk Lore Festival

Przed nami kolejna odsłona festiwalu Oskar Kolberg’s Folk Lore Festival. W programie każdy znajdzie coś dla siebie. Nie zabraknie dobrej muzyki, warsztatów tanecznych, wokalnych i artystycznych, sztuki opowiadania, gry terenowej i teatru. Festiwal ma łączyć środowiska, które odwołują się w swym działaniu do kultury tradycyjnej: Polski i krajów europejskich, w tym szczególnie Francji.

I edycja festiwalu odbyła się w terminie 24-26 września 2014 roku. Była jedynym międzynarodowym festiwalem organizowanym w ramach obchodów Roku Oskara Kolberga, oraz jednym z największych wydarzeń taneczno-muzycznych w 2014 w Polsce, które przyciągnęło niemal 2.500 uczestników. Odbyło się kilkadziesiąt wydarzeń w 6 lokalizacjach, w tym 11 koncertów (koncert główny w warszawskim klubie „Stodoła"), fabularna gra terenowa dla 150 osób, 28 warsztatów tanecznych, muzycznych, śpiewaczych. Wystąpiło kilkudziesięciu artystów z 5 krajów w tym najbardziej niesamowite zespoły łączące muzykę tradycyjną z nowoczesną interpretacją - holenderski „Omnia” oraz polski „ Żywiołak”.

 

W tym roku również nie zabraknie dobrej, ambitnej muzyki.

 

Pierwszym zespołem, który zagości na Folk Lore Festival będzie Circle of Bards.  Jego  ballady oczarowują, przyciągają i nie pozwalają o sobie  zapomnieć o nawet w kilka dni po koncercie. Mamy nadzieję, że magia tej muzyki będzie uwieńczeniem dnia pełnego szczęku mieczy, politycznych intryg i mrocznych knowań.

 

Kolejny zespół uchodzi za młodzika wśród festiwalowych gości, jednakże muzycy z niejednego pieca chleb jedli, w niejednym zespole grali, niejednego leniwca do tańca zaciągnęli. Sami o sobie mówią:    

 

"(...) Pogrywająca grupa przyjaciół postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce, a w zespole im raźniej. To zwiewnie zanucą, to z wichurą rozbujają, to dech wzruszeniem zaprą..." O kim mowa? To zespół Balonique.

 

Nie chcemy odsłaniać od razu wszystkiego.  Czekanie wzmaga apetyt a tym samym doznania smakowe. Dlatego, jeśli rozpaliliśmy Waszą ciekawość zaglądajcie na stronę festiwalu, na fanpage oraz Wywrotę.

 

-----------------------------------------

Autor zdjęcia: Bartek Janiczek — w miejscu: klub Stodoła

 

Patronat medialny:
Wywrota

Redakcja

Redakcja

20 lat z Internetu
7179 artykułów 1720 tekstów 11 nagrań 3 komentarze 7 postów 67080 tekstów piosenek
Wywrota.pl to interdyscyplinarny serwis społecznościowy zajmujący się kulturą. Jest jednym z pierwszych portali kulturalnych w polskim Internecie – działa od 1998 roku. W tym czasie otrzymał wiele prestiżowych nagród, m.in.: Papierowy Ekran…


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 20 czerwca 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło