Sztuka

Warsztatowy lipiec w Teatrze Muzycznym w Toruniu

W lipcu w Teatrze Muzycznym w Toruniu stawiamy na pracę twórczą! Młodzież od 12 roku życia zapraszamy do zapisów na warsztaty choreograficzne (7-9 lipca) i naukowo-muzyczne (3 lipca).

 

Początek wakacji rozpoczynamy warsztatami naukowo-muzycznymi prowadzonymi przez Annę Kossakowską. Uczestnicy zajęć m.in. zbudują instrumenty muzyczne z otaczających przedmiotów oraz dowiedzą się co tak na prawdę jest potrzebne, aby stworzyć orkiestrę.  Czym tak na prawdę jest dźwięk i czy można go zobaczyć? Czy można być muzykiem nie mając słuchu muzycznego? Jak zbudować instrument muzyczny? Odpowiedzi na te i inne pytania będzie można znaleźć już 3 lipca! Warsztaty odbędą się w siedzibie Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy przy ul. Wł. Łokietka 5 w Toruniu 3 lipca w godzinach 11:00-13:15 (3 bloki warsztatowe po 45 min., każdy z bloków z tą samą ofertą edukacyjną).

 

Kilka dni później zmieniamy ofertę warsztatową – tym razem do Teatru zapraszamy amatorów tańca. Na warsztaty choreograficzne prowadzone przez Michała Cyrana zapraszamy do siedziby Teatru Muzycznego 7, 8 i 9 lipca w godzinach 10-13 i 16-19 (wymagane uczestnictwo w każdym cyklu). W czasie warsztatów młodzi tancerze poznają nowe rozwiązania choreograficzne, przydatne ćwiczenie, będą mogli doskonalić technikę oraz przede wszystkim dobrze się bawić. Letnie warsztaty taneczne, które zakończy pokaz zorganizowany w przestrzeni miejskiej.

 

Michał Cyran, znany widzom Teatru Muzycznego jako sympatyczny Kot z „Gry wartej piernika” i Zając ze „Złota i liści”, to aktor, tancerz i choreograf, współpracujący z wieloma teatrami w Polsce. Jest autorem choreografii do wielu spektakli i koncertów. Absolwent Studium Wokalno-Aktorskiego przy Teatrze Muzycznym w Gdyni im. D. Baduszkowej. 

 

Zapisy pod adresem promocja@teatrmuzyczny.torun.pl. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Warsztaty przeznaczone dla młodzieży od 12 r.ż. Warsztaty organizowane są w ramach przedsięwzięcia Muzyczne Wakacje*. Pierwszeństwo udziału w  mają osoby, którym dedykowany jest projekt, tj. mieszkańcy województwa z utrudnionym dostępem do kultury, w szczególności rodziny wielodzietne, niepełne i zastępcze, wychowankowie domów dziecka oraz domów opieki.

 

*Przedsięwzięcie „Muzyczne Wakacje” jest organizowane w ramach projektu pn. „Promocja marki Województwa Kujawsko-Pomorskiego poprzez wydarzenia kulturalne” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 oraz ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 29 czerwca 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca