Sztuka

Młoda sztuka na wakacyjnej aukcji w DESIE Unicum

Dzieła artystów, którzy w niedalekiej przyszłości mają szanse zabłysnąć na rynku sztuki, będzie można licytować w warszawskiej DESIE Unicum już 20 sierpnia. W katalogu aukcji w towarzystwie prac świeżo upieczonych absolwentów ASP  znalazły się m.in. poszukiwane przez kolekcjonerów obrazy Łukasza Bilińskiego, Katarzyny Słowiańskiej-Kucz i Pauliny Zalewskiej.  Zgodnie z tradycją każda pozycja posiada cenę wywoławczą w wysokości 500 zł.

Metaobraz Marka Pękacza pod tytułem „Ontological Engine” to jedna z najciekawszych propozycji, które pojawią się na sierpniowej Aukcji Młodej Sztuki. Nie każdy jednak będzie mógł dostrzec wszystkie jego walory. Przynajmniej nie bez specjalistycznego sprzętu. Na jego powierzchni znajduje się czternaście tysięcy osiemset sześćdziesiąt cztery zer i jedynek, które widać jedynie w świetle UV. Na szczególną uwagę zasługuje również otwierająca katalog praca Bartłomieja Kotera pod tytułem „Towards sun”, przedstawiająca ulicę w świetle zachodzącego słońca. Krajobraz zdominowany ciepłymi barwami jest kolejną próbą przedstawienia widoków miejskich podjętą przez artystę. W najbliższy czwartek swój aukcyjny debiut będzie miała Agata Słomianowska. Pod młotek pójdzie jej olejne płótno zatytułowane „Akt na balkonie”. Po raz pierwszy na Aukcji Młodej Sztuki pojawi się obraz autorstwa Jakuba Szymańskiego. „Pegaz 3” to abstrakcyjno-animalistyczna kompozycja, w której znaczącą rolę odgrywają figury geometryczne.

W katalogu aukcji nie zabrakło prac najbardziej poszukiwanych przez kolekcjonerów. Są to m.in.: kolejny portret pędzla Łukasza Bilińskiego, precyzyjnie ukończona kompozycja Katarzyny Słowiańskiej-Kucz, jak i wakacyjny pejzaż Pauliny Zalewskiej „Nad polami”.

Aukcja Młodej Sztuki odbędzie się 20 sierpnia (czwartek) o godzinie 19:00 w siedzibie domu aukcyjnego DESA Unicum przy ul. Marszałkowskiej 34-50. Wystawę aukcyjną można oglądać do 20 sierpnia w siedzibie domu aukcyjnego.

Katalog dostępny jest na www.desa.pl oraz w galeriach DESY Unicum.

 

Mecenasem Aukcji jest PKN ORLEN.

------------------------------

Wykorzystano obraz Katarzyny Słowiańskiej-Kucz


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 17 sierpnia 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca