Sztuka

Program I edycji Festiwalu im. Zygmunta Haupta

 

W dniach 18-27 września zapraszamy do Gorlic i Szymbarku na pierwszą odsłonę Festiwalu im. Zygmunta Haupta. Organizatorzy przygotowali program obfitujący w wydarzenia poświęcone osobie i twórczości patrona, jak również literaturze współczesnej i tworzącym ją autorom.

 

Przez 10 dni w Gorlicach i Szymbarku odbędzie się szereg wydarzeń skupiających uwagę na życiorysie i dorobku literackim Zygmunta Haupta, wyjątkowego i niesłusznie zapomnianego polskiego pisarza. Wśród zaproszonych gości znawcy i pasjonaci pisarstwa Haupta – prof. Aleksander Madyda, dr hab. Andrzej Niewiadomski, dr Zofia Król, dr Paweł Panas. Gościem specjalnym Festiwalu będzie Arthur Haupt, syn pisarza.

 

W programie także wernisaż wystawy rysunków Zygmunta Haupta, projekcja filmu „Errata do biografii” oraz monodram „Niezapamiętane” w wykonaniu Sławomira Grzymkowskiego. Wybrzmią także fragmenty opowiadań Haupta, czytane przez Tomasza Schimscheinera.

 

Do Gorlic i Szymbarku zaproszono także uznanych, współczesnych pisarzy i poetów, których twórczość pod różnymi względami nawiązuje do pisarstwa, ale też światopoglądu Zygmunta Haupta. Czytelnicy będą mieli okazję spotkać się z Jurijem Andruchowyczem, Justyną Bargielską, Waldemarem Bawołkiem, Barbarą Klicką, Angeliką Kuźniak, Arturem Danielem Liskowackim, Weroniką Murek, Andrzejem Niewiadomskim, Wojciechem Nowickim, Michałem Olszewskim, Lidią Ostałowską, Tarasem Prochaśko, Robertem Puckiem, Pawłem Smoleńskim, Andrzejem Stasiukiem, Małgorzatą Szejnert, Arturem Szlosarkiem, Ziemowitem Szczerkiem, Krzysztofem Środą, Krzysztofem Vargą, Agnieszką Wolny-Hamkało i Bohdanem Zadurą.

 

Dopełnienie bogatego literackiego programu stanowić będą niezwykle ciekawe wydarzenia muzyczne. Na scenie wystąpią Jurij Andruchowycz i Karbido, Laboratorium pieśni oraz Misha Alperin Solo. Na koncerty, podobnie jak na wszystkie festiwalowe wydarzenia, wstęp wolny.

 

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym programem dostępnym na stronie http://www.festiwalhaupta.pl/pl/category/program/ i odwiedzenia Gorlic i Szymbarku w drugiej połowie września.

 

Oficjalna strona Festiwalu

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 6 września 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca